Bu direksiyon hırsızı!

Bir ihbar üzerine, Ankara'nın Beştepe Mahallesi Mertebe Sokak'a gelen polis ekipleri, ilginç bir 'çalıntı oto' olayıyla karşılaştılar.

Hırsızlar, gece geç saatlerde çalmak için, 06 T 4620 plakalı ticari taksinin yanına geldiler. Aracın kapısını açamayan hırsızlar, aracın üstüne çıkarak, tavanındaki güneşliği kaldırdılar. Bu şekilde taksinin içine giren hırsızlar, düz kontak yaptırarak aracı çaldılar. Bir süre gezen hırsızlar, yakıtın bitmesi üzerine Beştepe Mertebe Sokak Kızılırmak apartmanının önüne gelerek, taksiyi parkettiler. Aracın içindeki teybi, hoparlör setini söken hırsızlar, direksiyonu da alarak kayıplara karıştılar.

Sabah saatlerinde apartmanın önünde park halinde, üstü ve kapıları açık taksiyi farkeden İsmail Kılıç, 155’i arayarak polise haber verdi. Verilen adrese gelen polisler, taksinin direksiyonunun sökülmüş olduğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Aracın bagajını da inceleyen polisler, burada herhangi bir ipucuna rastlayamadı.

Olayı anlatan İsmail Kılıç, dışarı çıktığında park halindeki tanımadığı aracı görünce incelemeye başladığını, direksiyonu ve teybinin olmadığını görünce polise haber verdiğini anlattı.

Taksi, Olay Yeri İnceleme ekiplerinin incelemesinden sonra, otoparka götürüldü.