Bu hafta bahar havası sürecek!

Yeni haftada en hızlı sıcaklık artışı güney ve doğu kesimlerde yaşanacak.

Avrupa, Balkanlar ve Romanya'da başlayan ısınma Türkiye'yi de etkiliyor. Yüksek sıcaklıklar uzun süre daha kalıcı olacak. Bu hafta en hızlı sıcaklık artışı doğu kesimlerde yaşanacak ve buralarda da sıcaklık 20 dereceyi görecek.

İstanbul yarın, hafta sonu olduğu kadar açık değil. Gökyüzü kısmen bulutlu, kısmen de güneşli olacak. Sıcaklık yarın 17 derece, lodos esecek. Salı'dan itibaren ise sert poyraz biraz serinlik verecek.

Türkiye'nin büyük bölümü güneşliyken, yarın Trakya, İstanbul ve Karadeniz kıyıları biraz bulutlu olacak. Rüzgarlar yazın bile olmadığı kadar zayıf esiyor. İç kesimler ve doğuda sadece sabahları hafif pus oluşabilir, diğer saatlerde hava çok açık.

Yarın İzmir 22, Ankara 18, Antalya 23, Trabzon 15, Malatya ve Diyarbakır ise 19 dereceye çıkıyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-UYARILAR-

Doğu karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Türkiye'nin iç ve doğu bölgelerinde sabah saatlerinde sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlar olmak üzere ilgililerin tedbirli olması istendi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Kocaeli çevrelerinde hafif sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde hafif sis olacak.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeybatı kesimleri parçalı bulutlu olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu olacak.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.