Bu hırsızlar çok kurnaz!

Erzurum'da 2 ayrı ilköğretim okulu, 15 iş yeri ve 2 evden hırsızlık yaptığı tesbit edilen yaşları 15 ile 18 arasında değişen 6 kişi ile hırsızlık malı satın alan 3 kişi Asayiş Şubesi Hırsızlık masası ekiplerince yakalandı.

Son bir ayda il merkezinde meydana gelen hırsızlık olaylarının önüne geçmek için alarma geçen Hırsızlık Büro Amirliği, iki hafta içerisinde 2 ayrı hırsızlık çetesini çökertti.

Şehir merkezindeki iş yerleri ile Yenişehir ve Yıldızkent’teki evlere giren hırsızlık şebekelerine yönelik seri operasyonlar başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü son olarak ilköğretim okullarını da soyan 6 kişilik çete üyelerini suç üstü yakaladı.

Daha önceden de hırsızlık, gasp suçlarından sabıkalı oldukları belirlenen D.T(18), Ş.Ş (18), D.D(17), E.T(15), S.D(16) ve K.A(16) son işlerinde ele geçirildi. Zanlıların tanınmamak ve geride parmak izi bırakmamak için kar maskesi ve eldiven kullandıkları; ev ve iş yerlerinin kepenk ile kapı kilitlerini kırarak soygunları gerçekleştirdikleri tesbit edildi.

Zanlılardan bilerek hırsızlık malı satın aldıkları belirlenen İ.Ş(32), O.A(36) ve Ş.B isimli şahıslar da Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince göz altına alındı.

Emniyet Müdürü Tahsin Demir, vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı duyarlı ve tedbirli olmaya davet ederek, şüpheli şahısların en yakın polis merkezine ya da ücretsiz 155 İmdat Polis telefonuna bildirilmesini istedi.