Bu iddia Türk futbolunu karıştıracak!

Futbol dünyasına bomba gibi düşecek iddia Haber Aktüel yazarı Adem Meleke’den geldi!

HABER AKTÜEL – Yazarımızın yazdıkları ciddiye alınmayacak gibi değil… Meleke, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in “Biz olamıyorsak Bursaspor şampiyon olsun” sözünden yola çıktı ve üç varsayımı ortaya koydu.

 

Başkan Şener’in sözlerinin talihsiz bir açıklama olduğunu yazan Meleke, Şener’i özür dilemeye davet etti. Futbola şike karışmış olabileceğine de dikkatleri çeken Adem Meleke‘nin yorumu dikkate alınmaya değer cinsten!

 

FUTBOLA ŞİKE Mİ KARIŞTI?

 

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in “Biz olamıyorsak Bursaspor şampiyon olsun” demeci ligi şaibe altına alır, hatta alenen şike teklifi kabul edilebilir.

 

Nasıl mı?

 

Ligin 34. haftasında Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe – Trabzonspor maçları var ve varsayalım ki (teknik olarak fazlasıyla mümkün) son haftaya Bursaspor, Trabzonspor’un bir puan önünde giriyor ve Beşiktaş başkanı Demirören, Sadri Şener’in demecini tekrar ediyor. Yani; “biz olamayacaksak Bursa olsun” diyor ve Bursaspor Beşiktaş’ı yeniyor. O zaman bu şike değil midir?

 

İkinci varsayımımız; Fenerbahçe ve Bursaspor son haftaya puan puana giriyor ve Fenerbahçe Trabzonspor’a yeniliyor. O zaman Sadri Başkan Bursaspor’un haklı şampiyonluğunu gölgelemiş olmaz mı?

 

Üçüncüsü ise bir varsayım değil. Sayın Şener’in bu açıklamasının nedeni bir Anadolu takımını desteklemek amacıyla… Peki, Bursaspor’un gelecek iki hafta oynayacağı Gaziantep ve Kayserispor da böyle düşünürse ne olacak? Hadi böyle düşünmeyeceklerini biliyoruz diyelim; yine de Bursaspor haklı bir galibiyet alırsa üç büyüklerin yöneticileri ya da taraftarları bu haklı şampiyonluğa gölge düşürmeyecekler mi?

 

Sadri Şener, bu açıklamasını biliyoruz ki samimiyetinden yaptı ve yine biliyoruz ki kendisi yukarıdaki iddiaların hiç birisine karışmayacak kadar ahlaklı bir başkandır. Ancak ligde süren bu kıyasıya mücadelelerin içerisinde yönetici sıfatını taşıyanların demeçleri bilinçsiz kitleleri terörize eder. Bu nedenle bu açıklama önce Bursaspor’a yapılmış ciddi bir haksızlıktır.

 

Sahalarımızda gördüğümüz şiddetin nedenlerinin başında bu tip demeçlerin geldiğini unutmayalım. Bu nedenle federasyonumuz acilen bu açıklama için ceza uygulamalı ve Sadri Şener, Bursaspor’dan özür dilemelidir…