Bu kadar diziyi kim izleyecek?

Kanallar, yaz boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü dizilerini görücüye çıkarmaya başladı.

Bir taraftan ünlü isimlerin rol alacağı aşk dizileri, diğer taraftan da Kurtlar Vadisi’yle başlayan komplo teorileriyle dolu yapımlar izleyiciyle buluşacak. Bu dizilerden birkaçı şöyle;

TARIK AKAN, HÜYLA AVŞAR VE SİBEL CAN ATV’DE

Bu dizilerden birkaçı şöyle; Gözyaşı Çetesi adlı yeni dizisini izleyicinin beğenisine sunan Atv’de, Kadın Severse, Ah İstanbul, Selena, Erkekler Ağlamaz, Sıla adlı diziler Eylül ayı itibariyle ekrana gelecek. Başrolünü Sibel Can ve Tarık Akan’ın paylaştığı Ah İstanbul’da, yıllar sonra eski mahallesine dönen bir kadınla buradaki ilk aşkı arasında yeniden başlayan aşk anlatılıyor. Başrolleri Sinem Kobal ve Zuhal Topal’ın paylaştığı Selena’da anne ve babasını trafik kazasında kaybeden üç kızkardeşin yaşadıkları zorluklar konu ediliyor. Erkekler Ağlamaz’ın başrollerinde ise Serhat Tutumluer ve Demet Evgar rol alıyor. Dizide, bir lunaparkta çalışan ve aile gibi olan bir grup insanın yaşadıkları var. Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt’un rol aldığı Sıla’da ise izleyiciye bir berdel öyküsü anlatılıyor. Hülya Avşar’ın başrolünü üstleneceği Kadın Severse’de Avşar, sıradan bir adama aşık olan ünlü bir sanatçıyı canlandırıyor. Sanatçı’ya kimin eşlik edeceği belli değil.

KANAL D, KURTLAR VADİSİ’NİN İZİNDE

Kanal D, bu sezon konsept danışmanlığını Soner Yalçın’ın yaptığı Sağır Oda’yı ekrana getiriyor. Politik aksiyon dizisi olan Sağır Oda’nın hikayesi 2. Dünya Savaşı’na dayanıyor. Savaş zamanı öldürülen Yahudilerin altınları ile ilgili bir hikayeyle başlayan dizi, günümüzde bu altınların peşinde olan ve kendini Türkiye’de gizli işlerin içinde bulan bir Türk istihbarat birimini konu alıyor. Kanalda yayınlanacak derin devlet, mafya ilişkilerinin işleneceği bir diğer dizi de Kod Adı. Bu dizi de Fikri Sağlar’ın Kod Adı Susurluk adlı kitabından uyarlanıyor. Kanal D’nin ekrana getireceği ve Güven Hokna ile Halil Ergün’ün rol aldığı Yaprak Dökümü’nde ise uğradığı iftirayla hayatı alt üst olan bir kaymakamın yaşadıkları var.

EBRU GÜNDEŞ STAR’LA DÖNÜYOR

Star’da başlayacak yeni diziler ise, Sırça Köşk, Candan Öte, İmkansız Aşk ve Karagümrük Yanıyor. Ebru Gündeş’in yıllar sonra rol aldığı dizi olan İmkansız Aşk’ta ünlü bir kadınla bir öğretmen arasındaki aşk anlatılıyor. Gündeş’e Serkan Altunorak eşlik ediyor. Ece Uslu ve Hakan Eratik’in rol aldığı Sırça Köşk’te, ailesinin engellerine rağmen sevdiği adamla evlenen bir kadının öyküsü anlatılıyor. Kocasını kaybeden kadın, kendi hayatıyla ilgili büyük sırlarla karşılaşıyor. Aytaç Arman ve Naz Elmas’ın rol aldığı Candan Öte’de, dağılmış bir ailenin çocuklar üzerindeki etkisi ele alınıyor. Kanalda Uğur Arslan’ın başrolde olduğu Karagümrük Yanıyor adlı da bir dizi var. Dizi, Arslan’ın aynı adlı şiirinden esinlenerek çekiliyor.

NURGÜL YEŞİLÇAY, EZO GELİN OLUYOR

Emrah ve Hande Subaşı’nın rol aldığı Adak, Show’un yeni dizileri arasında. Dizide, Narkotik’te başarılı bir polis olan bir adamın yaptığı hata nedeniyle görevinde uzaklaştırılması ve operasyon sırasında öldürdüğü adamın karısıyla kurduğu ilişki anlatılıyor. Emre Altuğ ve Mine Tugay’ın rol aldığı Gülpare, Venedik’ten başlayıp, Isparta topraklarına uzanan büyük bir aşk hikayesini anlatıyor. Hangi kanalda ekrana geleceği henüz belli olmayan Ezo Gelin’de Nurgül Yeşilçay başrolü üstleniyor. Dizide, töreler gereği eşinin ölümünden sonra, eşinin 11, 12 yaşlarındaki kardeşiyle evlendirilen Ezo gelinin yaşadıkları anlatılıyor. Nurgül Yeşilçay’a henüz bir rol arkadaşı bulunamadı.