Bu kavsakta kazasiz gün geçmiyor

KIBRIS - Baskent Lefkosa'da Dr. Fazil Küçük Bulvari'nda Altinbas petrol istasyonu karsisindaki kavsakta kazasiz gün geçmiyor.

Baskent Lefkosa’da Dr. Fazil Küçük Bulvari’nda Altinbas petrol istasyonu karsisindaki kavsakta kazasiz gün geçmiyor. Dün ögle saatlerinde bu kavsakta meydana gelen trafik kazasinin ardindan aksam da ayni kavsakta, aralarinda bir de bebegin bulundugu 6 kisinin yaralandigi ciddi bir kaza daha meydana geldi.

Saat 22.20 sularinda, Altinbas petrol istasyonunun yanindaki trafik isiklarinda, üç aracin çarpismasi sonucu meydana gelen kaza yine yürekleri hoplatti.

Araçlarin tanimaz hale geldigi kazada büyük sans eseri ölen olmazken, araçlarda bulunan ve çesitli yerlerinden hafif yaralanan, aralarinda 20 günlük bebegin de bulundugu 6 kisi tedavi edilmek üzere hastaneye kaldirildi.

Çarpma sonucu araçlarin benzin depolarindan petrolün yola sizmasi ve bazi vatandaslarin, tüm uyarilara ragmen, olay yerinde ellerinde sigara ile dolasmasi endiseye yol açti. Itfaiye ekiplerinin, olay yerine gelmesi ve gerekli önlemeleri almasiyla petrol sizintisinin yarattigi endise giderildi.

Kaza, Dr. Fazil Küçük Bulvari’nda, Gazimagusa istikametine süratli sekilde seyreden Cemal Özkus yönetimindeki GK 776 plakali aracin, o sirada trafik isiklarinda kirmizi isikta duran Mustafa Karaagaçli yönetimindeki CC 684 plakali araca arkadan çarpmasi ve çarpma sonucu CC 684 plakali aracin da önünde duran Erkan Açikgöz yönetimindeki BP 311 plakali araca çarpmasi sonucu meydana geldi.

Kaza sonucu, hafif yaralanan Cemal Özkus, Mustafa Karaagaçli, Ümit Muhçu, ayagi kirilan Nahide Karaagaçli ve Negihan Muhçu ile hafif yaralanan 20 günlük bebek Zeynep Muhçu, Lefkosa Dr. Nalbantoglu Hastanesi’nde tedavi altina alindi.

BP 311 plakali araçta bulunan sürücü ve bir yolcu, kazayi yara almadan atlatti.