Bu kedi tam 120 yaşında!

İngiltere'de yaşayan bu kedi dünyanın en yaşlı kedisi olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın en yaşlı kedisi unvanına sahip kedinin yaşı insan yaşı cinsinden hesaplandığında tam 120 yaşında.

İngiltere’de yaşayan 26 yaşındaki kedinin dünyanın en yaşlı kedisi olduğu tahmin ediliyor. İnsan yaşı cinsinden hesaplandığında ise kedi tam 120 yaşında. Kedilerin yaşı insan yaşı cinsinden hesaplandığında 3 aylık kedi 5, 6 aylık kedi 10 ve 1 yaşındaki kedi ise 15 yaşında oluyor.

Sağlıklı bir kedi normalde 18 yaşına kadar yaşarken, rekoru elinde bulunduran kedilerin sadece 20 yaşına kadar hayatta kaldığı belirtildi.

Yaşlı kediyi minik bir yavru iken aldıklarını belirten Bayan Brown, “minik yavru evimize geldiğinde oğlum henüz 4 yaşındaydı. Oğlum 30 yaşına girdi” dedi.

Shropshire’de yaşayan kedinin sahibi Bayan Brown, şu anda sobanın başında miyavlayan yaşlı kedinin 22 yaşına kadar diğer hayvanlarla birlikte sokakta oynadığını söyledi.

Kediyi götürdükleri Veterinerin, hayatında bu kadar yaşlı bir kediye rastlamadığını sürekli tekrarladığını belirten Bayan Brown, kedinin 4 yıl önce bir tilkinin saldırısına uğradığını söyledi. Bayan Brown, “kedi saldırıdan önce sokakta yaşamayı alışkanlık haline getirmişti ve dışarıda besleniyordu. Ancak şu anda biz onu beslemek zorunda kalıyoruz” dedi.

Shropshire Kedileri Koruma Derneği’nden Marion Micklewright de, 26 yaşına kadar yaşan bir kedi hiç duymadığını açıkladı.