Bu kez Mobese yakaladı

Batman'da, daha önce kaza geçiren iki araç sürücüsü, kaza giderlerini sigorta şirketinden alabilmek için yaptıkları kaza senaryosunu Mobese kameraları bozdu.

Batman’da, daha önce kaza geçiren iki araç sürücüsü, kaza giderlerini sigorta şirketinden alabilmek için yaptıkları kaza senaryosu emniyetin Mobese kameraları tarafından kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, 5. cadde Hasankeyf yolu kavşağında kaza olduğu haberini alan trafik ekibi kazanın olduğu yere gitti. 72 DK 432 ve 72 DH 548 plakalı araçlar üzerinde inceleme yapan trafik ekipleri, sürücülerin kaza şekline ilişkin beyanları üzerine iki araç üzerinde inceleme başlattı.

Araçlar üzerindeki ışık, far donanımı, çamurluk ve tampon döküntüleri, yol üzerindeki izlerle ilgili taraflar dışında görgü tanığı olmaması, iz ve delillerin bulunmaması, araçların bulunduğu yerde kazanın iddia olunan zamanda gerçekleştiğini kanıtlayacak bilgilerin elde edilmemesi polisi kuşkulandırdı. Yapılan incelemelerde kazanın bu noktada ve belirtilen saatte olmadığına kanaat getiren trafik ekipleri, haber merkeziyle irtibata geçerek bölgedeki Mobese kamera görüntülerinin incelenmesini istedi.

Yapılan incelemede olayın bu noktada meydana gelmediği, kazanın bu noktada olmuş gibi gösterildiği tespit edildi. Araç sürücüleri M.D. (42) ve M.H.T. (32) hakkında görevli memura yalan beyanda bulunmak, adli mercileri yanıltmak ve sigorta bedelini almak amacıyla dolandırıcılık yapmak suçlarında adli işlem yapıldı. M.D. ve M.H.T’nin yarın adli mercilere sevk edilecekleri bildirildi.