Bu millet kömüre vatanını satmaz!

MHP'li Vural AKP'yi eleştirdi: Bu millet kömüre vatanını satmaz!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Oktay Vural, ”Bu millet iki torba kömüre vatanını satmaz” dedi. Vural, MHP İzmir milletvekili adayı Ömer Aslan, İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Konak İlçe Başkanı Yavuz Şenler ile birlikte Gültepe semtinde Tercanlılar Derneğinin verdiği kahvaltıya katıldı.

Oktay Vural, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetini eleştirerek, ”AK Parti, devletin kurumlarını yok pahasına satarken, vatandaşı kendi vergileri ile alınan iki torba kömürle kandırıyor. Bu millet, iki torba kömüre vatanını satmaz” diye konuştu. Vural, şunları söyledi: ”Vatandaşın vergileri ile dişinden tırnağından artırdıklarıyla kurulan devlet kuruluşlarını özelleştirme adı altında ucuza, ne olduğu belli olmayan kişilere vereceksiniz. İşinize gelen kişi ve kurumların vergisini bir kalemde sileceksiniz. Seçime günler kala yaz ortasında vatandaşın gözünü boyamak için ikişer torba kömür vereceksiniz. Bu dengesizliği, bu çarpıklığı Türk halkı sandıkta düzeltecektir.”

Seçim çalışmaları için gittikleri her yerde MHP’nin misafir değil, ev sahibi gibi karşılandığını ifade eden Dervişoğlu, ”Derdimiz de sorumluluğumuz da her zamankinden daha fazla. Artık dünyaya verilecek tek bir cevap kalmıştır, o da tek başına MHP iktidarıdır” diye konuştu.