Bu moda delikanlıyı bozar!

Milano ve Paris moda haftalarında, tasarımcılar yine sınır tanımadı, bu kez erkeklere hamam peştamalını etek olarak giydirdi..

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Milano ve Paris moda haftalarında, 2008 ilkbahar-yaz erkek modası sergilendi. Ve tasarımcılar yine sınır tanımadı, bu kez erkeklere hamam peştamalını etek olarak giydirdi..

Geçtiğimiz şubat ayında düzenlenen 2007-2008 sonbahar-kış erkek modasının sunulduğu defilelerde hayrete düşüp, 'Yoksa erkeklik elden mi gidiyor?' demiştik. Moda tasarımcılarının kadınların giydiği taytları, kadın çantalarını, hatta kürklü etolleri erkeklere giydirmesi, 'Peki erkekler ya bu modaya ayak uydurmak isterse?' diye düşündürmeye başlamıştı. Düşünsenize, şehirde sert bakışlara maruz kaldıkları için şort giyemeyen kadınlar varken, Türk erkeğini taytlar içinde görenler ne yapacaktı! Belki bütün bunlar sadece şov amaçlı diye düşünürken, durum 2008 ilkbaharyaz defilelerinde daha da içler acısı bir hal aldı. Gerçekten de erkeklik elden gidiyor! Önümüzdeki ilkbahar-yaz sezonu defilelerinde görünen o ki, bütün renkler erkekler için… Kırmızı, pembe, fuşya gibi canlı renklerin feminen olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık erkekler bu renklere de sahip çıktı. Hatta bazı tasarımcılar bu renkleri bir arada kullanıp, allı pullu erkekler yarattı. Çiçekli desenler, kareliler, hepsi bir arada… Biz, gördüğümüz kıyafetler karşısında hayretlere düşerken, 2008 yaz erkek modası için moda otoritelerinin yaptığı kritikler tam tersi: Onlara göre erkekler ilkbahar ve yaz için çok daha formal oluyor. Herhalde taytın üstüne ceket giymek, formal demek!