‘Bu olayı çocuğum tek başına yapamaz’

Trabzon Santa Maria Kilisesi rahibi Andrea Santaro'nun bir cinayete kurban gitmesinin ardındaki sis perdesi henüz aralanamadı.

Baba Akdin, “Bence bu olayı çocuğum tek başına yapamaz. Mutlaka arkasında birileri vardır. Çocuğumun hiçbir örgütle bağlantısı yoktu. İçine kapalı, kendi halinde ders çalışır, boş zamanlarında internet cafeye giderdi. Çocuğum sigara dahi içmezdi, oysa tiner kullandığı bile yazıldı. Gazeteler çocuklara para vererek kendi oğlu hakkında yalan yanlış konuşturdu. Şu anda şoktayız.” dedi.

Ulusal bir gazetedeki fotoğrafın evine gelen gazeteciler tarafından çocuğu kandırılarak ve özel eşyaları karıştırılarak alındığını belirten Akdin, “Fotoğrafta gösterilen eşimin elindeki silah oyuncak silahtır. Ailemin özel hayatını karıştırmamalıydı. İkinci hanımım da Azeri değil, Trabzon Beşikdüzü’nden. Çocuğumu, gazetelerde yazıldığı gibi hiçbir zaman harçlıksız bırakmadım.” diye konuştu.

Kendisine ve büyük oğluna ait bir silahı olmadığını belirten baba Akdin, şöyle devam etti: “Kendime ait ruhsatlı veya ruhsatsız silahım olmadı. En güzel silah kalemdir. Çocuğum bilgisayar mühendisi olmak isterdi. Ben doktor olmasını isterdim. Misyonerlik meselesi evimizde hiç konuşulmadı. Ben Trabzon’da sadece kilisenin varlığını bilirim.”

Hikmet Akdin’den ayrılan AK Parti İl Kadın Kolları üyesi Necmiye Akdin (51) ise gazetecilerin sorularını cevaplandırmak istemedi.