Bu saat mercedes fiyatında!

Bu saat mercedes fiyatında. Peki fiyatın bu kadar yüksek olmasındaki neden ne?

Türkiye’nin ilk lüks markalar fuarı ‘A Plus Life Style 2007’, dün Hilton Convention Center’da 40’ın üzerinde markanın katılımıyla açıldı. Açılışını İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Tiffanny&Co Genel Koordinatörü Gökçe Atuk’un yaptığı fuarda, tekstilden otomotive kadar pek çok sektörün en pahalı markaları gövde gösterisi yaptı.

BLANCPAIN’İN EN PAHALISI

Blancpain marka saatlerin en pahalısı 120 bin dolar fiyatıyla, fuarın en çok ilgi gören ürünlerinden biri oldu. Distribütör firma LPI’dan Özhan Bayazıtoğlu, bu yıl 72 adet Blancpain saat sattıklarını söyledi.

SABANCI, KOÇ SASSICAIA İÇİYOR

İthalatçı firma Babil’in Türkiye’ye getirdiği şaraplardan en gözde olanı Sabancı, Koç, Uzan ailelerinin de tercih ettiği İtalyan Sassicaia marka şaraplar 575 YTL’ye satılıyor.

BU ROLEX 100 BİN FRANK

Fuarın en çok dikkat çeken ürünlerinden biri 100 bin franklık fiyatıyla pırlantalı Rolex saat oldu. ROTAP’ın patronu Mehmet Ali Bal, 2007’de bu saatten 8 adet sattıklarını söyledi.

MASERATİ 216 BİN EURO

Kasım ayı ortasında Türkiye’ye gelen ve 1 ayda 6 adet satan Maserati’nin 216 bin euroluk GranTurismo modeli ilk defa Türkiye’de bir fuarda görücüye çıktı. Türkiye’de şimdiden kotasını dolduran GranTurismo’nın 2008 Nisan ayı sonuna kadar 10 adetlik satışa ulaşması öngörülüyor.

EN BÜYÜK PLAZMA

262 ekran boyutundaki dünyanın en büyük plazması da lüks fuarında sergilendi. 80 bin euro+ kDV fiyatlı Panasonic marka plazmadan şimdiye kadar 15 adet satıldı. 2008 hedefi ise 25 adet.