Bu sene Kartal’a rakip yok

Beşiktaş Futbol Şube sorumlusu Celalettin Kolot, şampiyonluk yarışının en güçlü adayı olduklarını ifade ederek Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un kendilerine rakip olamayacağını açıkladı.

Fenerbahçe’nin yaptığı transferlerin ön plana çıkarılmasını anlamakta zorlandığını ifade eden Kolot, “Yıldız transferi yaptı diyorlar. Yıldız oyuncu 36 yaşında mı olur? Kaç yıl daha futbol oynayacak? Sonuçta yıldızlar değil sahada futbolcular oynuyor. Bizim oyuncularımız sahaya çıkar yıldız olurlar. Maçtan önce yıldız ilan edilenleri göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın transferlerinin iyi olduğunu, onlarda ise esas sorunun Feldkamp olacağını kaydeden Kolot, “Bizdeyken sağlık problemi olduğu için ayrıldı. 10 yıl geçti aradan fiziksel olarak bunu kaldırması zor diye düşünüyorum. Kulübede olmak kolay değil. Benim annem de 73 yaşında, o da aynı yaşta. Bir de diğer sorunları 5 maç seyircisiz oynayacak olmaları. O kadar maç seyircinizden yoksun olursanız… Her şey olabilir.” yorumunu yaptı. Transferde geride gibi gözüken Trabzonspor’un kadrosunun iyi olduğunu vurgulayan Celalettin Kolot, Bordo-Mavili takımın en büyük sorunu olarak kadrosunda çok oyuncu bulunmasını göstererek, takımın kaleci sorununu çözemediğini kaydetti. Kolot transferle ilgili acele etmediklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Öncelikli istediğimiz oyuncu stoper olacak. Bu oyuncunun tecrübeli olmasını istiyoruz, yılda en az 30 maç oynamış bir isim olmasını istiyoruz. Yoksa vasat oyuncu isteseydik alırdık. Bir maçta hata yapıp bizi yakmayacak oyuncu almayı istiyoruz.”

Tello, savunma yaptı!

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Tello, dün basına ilginç açıklamalarda bulundu. Şilili oyuncu, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağına inandığı için bu takımı tercih ettiğini söyledi. Son 6,5 yıldır Lizbon’da forma giydiğini belirten Tello, “Ben orada 4 yıl daha kalabilirdim; ama artık bir değişiklik gerekiyordu. Beşiktaş benim için cazip geldi. Bu kararı aldıktan sonra da mutluyum, monoton bir hayattan kurtulmak için Beşiktaş ve İstanbul bana cazip geldi.” dedi.

Copa America’daki olaylı bar kavgasında kendisinin hiçbir suçu olmadığını savunan Tello, “Arkadaşlarla eğlendik. Sonra kahvaltıya gittik. Ben yanlış zamanda yanlış adamla birlikteydim kahvaltıda. İçimizden biri çok alkol alınca masa üzerindeki şeylerle uğraşınca, bir anda otel görevlileri üzerime geldi, ne olup bittiğini anlamadım bile. Hiçbir suçum yokken bana 20 maç ceza verdiler, bu büyük bir haksızlık.” diye konuştu.

Beşiktaş, bugün Hamburg önünde

Beşiktaş, bugün Bundesliga takımlarından Hamburg’la özel bir maç yapacak. Saat 19.45’te başlayacak maçı Kanal D Spor naklen yayınlayacak. Siyah-Beyazlı takım yeni sezon öncesi ilk olarak Kasımpaşaspor’la oynamış ve 6-1 kazanmıştı. Yurtdışındaki ilk hazırlık maçında ise Avusturya 3. lig takımı Hall’ı 5-0 yenmişti. Kara Kartallar, Hamburg maçından sonra Duisburg’la oynayacak. Beşiktaş’ın Şilili oyuncusu Tello, yeni takım arkadaşlarıyla ilk idmanına dün çıktı. Şili’nin Copa Amerika’dan elenmesinin ardından birkaç gün dinlenen ve ardından kampa katılan Tello’nun, diğer oyuncularla çabuk kaynaşması dikkat çekti. Dünkü idmana sakatlıkları süren Mehmet Sedef, Burak Yılmaz, İbrahim Akın, Murat Şahin ve Nobre katılmadı.

Temel Yirmibeşoğlu