Bu tablet bilgisayar kullanıcılarını şaşırtıyor

Tablet bilgisayarlarda, kullanıcıları şaşırtan farklı uygulamalar gözler önüne seriliyor.

Teknolojide sınır olup olmadığını görmek ve anlamak için firmaların her geçen gün birbiri ardına çıkardığı ürünlere bakmak yeterli.

Tanıtımı yapılan ürün bir öncekine görünüşte benzese de içerik tamamen farklı olabiliyor. Kullanıcıları şaşırtan farklı uygulamalar gözler önüne seriliyor.

Bunlardan biri de Samsung'un geçtiğimiz aylarda Berlin'de tanıtımını yaptığı Galaxy Note 3. Samsung Türkiye Ürün Müdürü Alper Gül, kullanıcıların istediği tüm özellikleri akıllı cihaza koyduklarını söylüyor. Gül, yakında gelecek iki yeni ürünün de müjdesini verdi. Bunlardan biri yine Berlin'de tanıtımı gerçekleştirilen firmanın ilk akıllı saat çözümü olan Galaxy Gear, bir diğeri ise çocuklara özel tablet. Türkiye'de satışa çıkan Galaxy Note 3'ü ve akıllı saati Galaxy Gear'ı sizler için inceledik. Bilgisayara birkaç adım daha yaklaşan işte o telefonun ve saatin özellikleri…

Zaman'ın bu haberine göre Note 3’de dikkat çeken en önemli özellik S Pen’in aktif kullanımına imkanı sunmuş olması. Air Control sistemi sayesinde kalem yani S Pen, ekran üzerinde birden fazla seçenek açabiliyor. Bunun için kalemi ekranda dokundurmak yeterli. Uygulayabileceğiniz komutlar arasında içeriğin etrafını çizerek otomatik olarak kaydetmeye izin veren "akıllı kesme" değişik bir deneyim kazandırıyor. Çoklu görev yetenekleri sayesinde kaleminizle ekrana bir kutu çizerek bu kutu içinde istediğiniz uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz. Uygulamadan çıkış yapmadan Twitter'a girebilir, film izleyebilir, hesap makinesini kullanabilir veya e-postalarınıza bakabilirsiniz.Yine bu özellik ile iki e-postayı aynı anda açabilirsiniz. Bu ürünle tüm diğer cihazlar entegre çalışıyor. Örneğin, Note 3 ile tablet entegre bir şekilde kullanılabiliyor. Photoshop uygulaması ise akıllı cihazın dikkat çeken bir başka özelliği. Galaxy Note 3’ün sahip olduğu donanımsal gücü bir kenara atılacak gibi değil. Birçok kullanıcının onu tercih etmesindeki ilk neden olacak. Cihazın arka tarafında deri görünümlü bir plastik kullanılmış. Beyaz ve siyah renk seçenekleri mevcut. Eskisine göre şık bir görünüm kazanmış. Samsung'un en çok eleştiri alan kısmı arka kapağı idi. Kullanıcıların basit bulduğu arka kapak şimdi tamamen değişti.