‘Bu ülkenin karar mercii Başbakan’dır’

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimleri yapıldı. Palmin Otel'de iki listeyle girilen seçimlerde üyeler, oylarıyla listeleri birleştirdi.

İktidarla aynı söylem ve davranış içinde olmakla suçlanması üzerine söz alan Ulusoy, “Askerin bile masaya yumruğunu vurmadığı yerde ben bu camiayı sokağa dökemem. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama karar mercii olan bu ülkenin başbakanına gittik. Türk turizminin meseleleri, ne yapılması ve ne yapmamız gerektiğini anlatmaya çalıştık.” dedi.

Başaran Ulusoy, kendisine yöneltilen eleştirileri cevapladıktan sonra kongreden ayrılırken yaklaşık 200 üyesi bulunan Kuşadası BYK için iki başkan adayı listelerini sundu. Seçimde, halen geçici başkanlık görevini yürüten Bülent İlbahar ile Hüseyin Kahveci’nin listeleri yarıştı.

Oylamada Didim, Denizli ve Aydın turizmcileri, iki listeyi oylarıyla birleştirdi. İlbahar’ın listesinden 6, Kahveci’nin listesinden 3 turizmci BYK’yi oluşturdu. TÜRSAB Kuşadası BYK şu isimlerden oluştu: Bülent İlbahar, Hüseyin Kahveci, Bahadır Eser, Mustafa Tatar, Raci Volkan, Nejad Özalp, Tülay Erenuluğ, Bekir Çalışkan ve Ergin İnce.