Bu yılın kasım ayında mutlaka seçim olacak

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, erken seçimin şart olduğunu belirterek, “Bu yılın kasım ayında, mutlaka seçim yapılacaktır.” dedi.

Çünkü Türkiye’de bugüne kadar hiçbir iktidar 5 yıl devam etmemiştir.” Şevket Kazan, Adana’da düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarına yüklendi. İşsizlik, açlık, çiftçi ve esnafın perişanlığının hükümeti seçime gitmeye mecbur edeceğini ileri süren Kazan, AK Parti iktidarının da 4 yılın sonunda milletin kendilerine vereceği nota razı olmasını istedi.

İktidarın önünü göremediğini ve Türkiye’yi toz pempe gördüklerini iddia eden Kazan, ekonomideki olumlu gelişmeleri sürekli konuştuklarını, oysa esnafın siftah yapamadığını, çiftçinin perişan olduğunu söyledi. Türkiye ile Suriye sınırındaki mayınların ihale ile temizletilmek istendiğine de dikkat çeken Kazan şöyle devam etti: “Buranın ihalesine 9 firma katılıyor. Bunların içinde bir tane Türk firması yok. İsrail ve İngiliz firmaları mayınları temizlemek istiyor. Ayrıca mayınları temizleyen firmalar 49 yıllığına burada organik tarım yapacak. İsrail, aynen Filistin’de olduğu gibi Türkiye’yi parça parça işgal edecek. Türkiye, aynı zamanda Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) eş başkanı. İspanya ve Türkiye başbakanları, BOP için Ortadoğu’da ABD adına zemin hazırlıyor. Türkiye elden gidiyor. Muhalefetin sesi çıkmıyor. Muhalefet muhalefetlik yapıyor. Ancak bu sadece maliye bakanı hakkında gensoru vererek yapıyor. O da yapılmalı. Ama asıl Türkiye elden gidiyor. 2006’nın Kasım ayında seçime gidilmeli. Türkiye bu AKP’nin sivil paşalarından kurtulmalı.”