Bucaspor şike konusunda UEFA’ya başvurdu

PTT 1. Lig ekiplerinden Bucaspor Basın Sözcüsü Timur Yaykıran, şikeden mağdur olduklarını, bunun giderilmesi için UEFA'ya başvurduklarını bildirdi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Bucaspor Basın Sözcüsü Timur Yaykıran, şikeden mağdur olduklarını, bunun giderilmesi için UEFA’ya başvurduklarını bildirdi. Yaykıran, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin şike davasıyla ilgili kararını hatırlatarak, “Mahkeme kararıyla tescilli, Türkiye’nin en mağdur takımı Bucaspor’dur.” dedi.

Bu sebeple 70 milyon lira zararları olduğunu söyleyen Yaykıran, şunları kaydetti: “UEFA’nın Fenerbahçe ile verdiği karar, Türkiye’deki mahkemenin sonucuyla ilgilidir. UEFA’nın verdiği cezaya paralel olarak TFF’nin de bir yaptırım uygulaması gerekmektedir. Bu böyle ortada kalmaz. Bu verilecek kararda, şike yapmış kulüplere ceza verilecektir. Aynı karar içinde olması gereken, mağdur olan kulübün de mağduriyetinin tazmin edilmesi söz konusu olacaktır. Bizim bu tazmin edilmeyle ilgili UEFA’ya yapmış olduğumuz bir başvuru var.”

Basın Sözcüsü Yaykıran, 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe’nin şike yapması sebebiyle mağdur duruma düştüklerini, bunun giderilmesinin iki yolla olacağını söyleyerek, “Birincisi, kulübümüzün Süper Lig’e alınması. İkincisi, Bucaspor’un TFF tarafından mağdur ilan edilmesi ve bir hakem heyeti oluşturularak tarafımıza tazminat ödenmesi. Öncelikle bu hakkımızı UEFA’dan istiyoruz ama UEFA’dan bir şey çıkmazsa haklarımızı Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde aramaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.