Buda oldu ‘Oyuncaklari çaldi’

Sisli'de bir oyuncak dükkanindan çesitli mallar çalarak, yakalanmamak için pet sise ve içecek kutusu toplamak için kullandigi arabaya dolduran bir kisi, polis tarafindan kiskivrak yakalandi.

Zanlinin, olayi polise anlatirken oldukça rahat oldugu gözlendi.
Sisli Çaglayan Cami Sokak’ta bir oyuncak dükkaninin açildigini gören vatandaslar, içeride hirsiz bulunmasi ihtimalini degerlendirerek durumu polise bildirdi. Söz konusu dükkana gelen polis ekipleri, dükkanin kepenklerinin kesildigini ve içeriden çok sayida oyuncagin çalinmis oldugunu gördü ancak, hirsizligi yapan sahis çoktan uzaklasmisti.

Sokak aralarinda zanliyi arayan ekipler, bir kisinin pet sise ve içecek kutusu topladigi arabasini sürerek ilerledigini gördü. Süpheli davranislari nedeniyle sahsi durduran ekipler yaptiklari aramada, arabanin içine gizlenmis çalinti mallarla karsilasti. Zanli, suçunu itiraf ettikten sonra gözaltina alindi.

Polis tarafindan olayin gerçeklestigi dükkana götürülen sahsin rahat davranislari dikkat çekti. “Kutu topluyordum sonra kepenkeleri keserek içeriden oyuncaklari aldim.” diyen sahis hirsiz oldugunu da kabul etmedi ve gazetecilerin, “Mallari çaldiniz mi?” sorusuna, “Hayir efendim; içeriden aldim” diye cevap verdi.

Polis, olay yerinde ifadesini aldiktan sonra sahsi polis merkezine götürdü.