BUGİAD üyeleri Milano’ya iş gezisi düzenledi

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Hazır Giyim Komitesi üyeleri, dünyada modanın başkenti olarak kabul edilen Milano'ya iş gezisi düzenledi.

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Hazır Giyim Komitesi üyeleri, dünyada modanın başkenti olarak kabul edilen Milano’ya iş gezisi düzenledi.

Gezide hazır giyim sektöründe yaşanan gelişmeleri yerinde inceleme fırsatı yakalayan BUGİAD üyeleri, yeni sezon modası ile ilgili bilgiler aldı. Gezi kapsamında dünyaca ünlü birçok markanın yer aldığı Curse Buenos Aires Caddesi’ndeki mağazaları ziyaret eden heyet, daha sonra Milano’nun ünlü meydanı Douma’yı gezdi. Gerçekleştirilen gezinin ardından Hazır Giyim Komitesi üyeleri, İtalya’da faaliyet gösteren Tuna Türk İş adamları Derneği’ni ve Alba Kültürler arası Diyalog Derneği’ni ziyaret etti. Tuna Türk İş adamları Derneği Genel Sekreteri Ufuk Aksoy, BUGİAD Hazır Giyim Komitesi üyeleri adına dernek binasında yemek verdirdi. Aksoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KAYA: MİLANO’YU DEĞİL BURSA’YI GÖSTERSİNLER

Ziyaret ettikleri markaların hazır giyim sektörüne yön verdiğine vurgu yapan Hazır Giyim Komitesi üyesi Nimet Kaya, bu markaların ürettiği ürünleri yakından incelediklerini belirtti. Türk tekstil sektörünün üretim aşamasında çok güçlü olduğunu dile getiren Kaya, pazarlama alanında sıkıntıların yaşandığını kaydetti. Kaya, “Türk tekstil sektörüne baktığımızda oldukça kaliteli ve estetik giysiler üretebiliyoruz. Öyle ki dünyaca ünlü birçok marka üretimini Türkiye’de gerçekleştiriyor. Böylesine güçlü bir altyapımız varken dünyaca ünlü hazır giyim markamız yok denecek kadar az. Bunun en temel nedeni de pazarlama noktasında zayıf olmamız. Türk tekstil sektörü olarak zayıf ve güçlü yönlerimizi doğru bir şekilde analiz edebilirsek, gelecekte insanlar modanın başkenti olarak Milano’yu değil Bursa gösterirler.” diye konuştu.

BUGİAD üyesi İbrahim Küçüktarakçı, Tuna Türk İş adamları Derneği ve Alba Kültürler arası Diyalog Derneği Genel Sekreteri Ufuk Aksoy’a Bursa çini tabağı hediye etti.