Bugün Galatasaray’ı yeneceğiz!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugünkü derbide Galatasaray'ı, Fortis Türkiye Kupası'nda da Beşiktaş'ı mağlup ederek sezonu iki kupayla tamamlamak istediklerini söyledi.

Kulübün yüksek divan kurulu toplantısının bitiminde kürsüye gelen Başkan Yıldırım, Galatasaray maçı öncesinde takımına güvendiğini belirterek, “Geçmişte 6-0’lık Galatasaray maçından önce de Sakarya Üniversitesi’ndeki panelde kendisine yöneltilen soruya yenecekleri yanıtını vermiştim. Bugün de gerginlik var, ama rahatız. Takımımıza oldukça güveniyorum” diye konuştu.

Kamuoyu tarafından son dönemde kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap veren Başkan Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk başkanlığa geldiğimde Aziz Yıldırım çok sevilen bir adamdı ve Fenerbahçe şampiyon olamıyordu. 2001’den sonra homurdanmalar başladı. Aziz Yıldırım “Ali Şen’leşmeye” başladı dediler. İki yıl üst üste şampiyon olduktan sonra Aziz Yıldırım kavgacı dövüşçü oldu denildi. Şimdi Aziz Yıldırım çok kötü adam oldu. Niye ? Fenerbahçe Stadı, Samandıra Tesisleri, Dereağzı Tesisleri, Faruk Ilgaz Tesisleri’ni yaptı. Amatör şubelere gerekli yatırımlar yapıldı. 2007 yılında da birşeyler yapalım demeyip nasıl Fenerbahçe’nin önünü keseriz hesaplarını yapmaya başladılar. Bunun sebebi Fenerbahçe’nin yükselmeye başlamasıdır. Dünya Kulübü diyoruz bu yol başlamıştır.Sıkıntı burdan kaynaklanıyor”

Aziz Yıldırım, yaşanan kavgaların kendi kavgası olmadığını belirterek, “Bir kavga vardı. Bu Fenerbahçe’ye karşı yapılan bir kavgadır”

Öte yandan Denetleme Kurulu tarafında açıklanan borçlar konusunda da kürsüde açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Fenerbahçe borçlandı ancak borçlanırken yatırımlar yaptı. Her zaman yaptığı yatırımlardan geri dönüşler oldu. Stat gelirimiz 38 milyon dolara ulaştı. Borçlanırken tüm hesaplar kontrolümüz altında bundan kimse korkmasın.” diye konuştu.

Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe’nin aleyhinde olacak şeyler yapmayız. Telefon ve kağıt paralarına kadar inceliyoruz. Bana bu kadar inme diyiolar başkan. Büyümek için yatırım yapmak zorundayız. Yatırım yapmazsak büyüyemeyiz. Emin olun herşey Fenerbahçe için. Bugün Galatasaray’ı yenerek 3 Mayıs’ta Beşiktaş’ı yenerek sezonu iki kupayla tamamlamak istiyoruz”