Bulduğu parayı polise teslim etti

İzmir'in Aliağa ilçesinde bir minibüs şoförü, minibüsünde bulduğu 5 bin 420 lirayı polise teslim etti.

Alınan bilgiye göre, Yalı Mahallesi’nde oturan Huriye Demirci, demir çelik fabrikasında mühendis olarak çalışan, rahatsızlığı nedeniyle evde yatan eşi Nuri Demirci’nin maaşını Denizli’deki şirketin muhasebesinden almak için bu kente gitti.

Eşinin 5 bin 420 lira olan maaşını alarak Denizli’den İzmir’e gelen Huriye Demirci, İzmir otogarından Aliağa minibüsüne bindi ve maaşın bulunduğu cüzdandan aldığı parayla yol ücretini ödedi.

Demirci, eve geldiğinde cüzdanı bulamayınca minibüsün bağlı olduğu şirkete gitti. Minibüs sürücüsünün ev adresini öğrenen Demirci, sürücüyü bulamayınca karakola haber vererek evine döndü.

Evinde eşiyle otururken gelen polisler Demirci’yi karakola çağırdı ve eşinin maaşının bulunduğu cüzdanı teslim etti.

Huriye Demirci’nin eşi Nuri Demirci, namuslu insanlara bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu belirterek, ”Haram para kimseye fayda getirmez. Böyle delikanlı insanlar az da olsa var. Allah bin kere bu delikanlıdan razı olsun, insanlık ölmemiş” dedi.

Minibüs sürücüsü Veysel Sever de kayıp eşyaların sahibine teslim edilmesinin meslek etiği olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

”Parayı bulduğum an ‘Bu ekonomik krizde belki bir ailenin nafakasıdır, belki evlenecek gençler vardı arabada düğün alışverişinden geliyorlardı, onların parasıdır’ diye düşündüm. Daha sonra Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Erdinç Şen’i arayarak arabamda müşterilerden birinin para çantasını düşürdüğünü, bunu karakola teslim edeceğimi söyledim ve benimle gelmesini istedim. Sonra karakola götürerek aileye teslim ettik. Gerçekten bir ailenin parasıymış, çok mutlu oldum.”