Bülent Arınç’ın Avukatlar Günü mesajı

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Avukatlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi, karşılaştıkları sorunların giderilmesi yönünde yapılacak çalışmalar, yargının gücünü ve güvenirliğini daha da artıracaktır" diye konuştu.

Meclis Başkanı Arınç’ın mesajı şöyle: “Avukatlar, hukuk devletinin üç önemli sacayağından biri olan yargının en önemli yanını oluşturmaktadırlar. Yargının bağımsız olmasındaki en önemli unsurlardan biri de savunma hakkıdır. Savunma hakkı olmadan bir yargılama sürecini düşünmek mümkün değildir.

Savunma hakkını kullanan ve gereklerini yerine getiren avukatlarımız, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde temel rol oynamaktadırlar. Avukatlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi, karşılaştıkları sorunların giderilmesi yönünde yapılacak çalışmalar, yargının gücünü ve güvenirliğini daha da artıracaktır. Bu gün vesilesiyle, bağımsız yargının ve savunmanın temel unsuru olan avukatlarımıza başarılar diliyor; tüm yargı çalışanlarına selamlarımı iletiyorum.”