Bülent’ in kararı tartışılıyor

Erciyesspor teknik direktörü Bülent Korkmaz,Fortis Türkiye Kupası'nda karşılaşacakları Galatasaray'a karşı yedek ağırlıklı bir kadroyla çıkacaklarını söyledi.

Fenerbahçe maçında alınan beraberlik ve ortaya konan mücadalenin kendisini sevindirdiğini, ancak henüz yolun başında olduklarını söyleyen Bülent Korkmaz, şöyle devam etti:
“Erciyesspor olarak bir şeyler yapabilmek için Fenerbahçe maçındaki çıkışı devam ettirmemiz ve bir seri yakalamamız gerekir. Çok zor bir maraton bizi bekliyor. Futbolcularıom Fenerbahçe maçında alınan beraberliğe çok üzüldü. Bu beni mutlu etti. Demekki doğru yoldayız. Başarının devam etmesi için tüm kentin tek yumruk olması ve bizi desteklemesi gerekir. Fenerbahçe maçında tribünleri dolduran futbolseverleri, bundan sonra da yanımızda istiyoruz. Ligde kalmayı başaracaksak hep birlikte başarmalıyız.“

“BAZI FUTBOLCULARIM DİNLENECEK”

Kupada Galatasaray’la karşılaştıktan sonra lig maçında Bursa deplasmanına gideceklerini de hatırlatan Bülent Korkmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Galatasaray maçında bazı futbolcularımı dinlendirmek zorunda kalacağım. Yeni transferlerin ve yedek futbolcuların maç performansını da görmek açısından Galatasaray maçında onlara şans vereceğim.“ Galatasaray maçını çarşamba günü oynamak için Futbol Federasyonu’na başvurduklarını, ancak kabul edilmediğini, Bursaspor maçının zorluk derecesini düşünerek yedek ağırlıklı kadroyla oynayacaklarını vurgulayan Bülent Korkmaz, “Herşeye rağmen Galatasaray’dan ikinci maç için avantajlı bir skor olmaya çalışacağız“ diye konuştu.

KORKMAZ’DAN ELEŞTİRİLERE YANIT!

Kayseri Erciyesspor Teknik direktörü Bülent Korkmaz, perşembe günü Galatasaray ile oynayacakları Fortis Kupası çeyrek final maçı öncesi değerlendirmelerde bulunurken, Galatasaray’da çok güzel anıları bulunduğunu belirtip “Bülent Korkmaz’ı Bülent Korkmaz yapan Galatasaray’dır. Ama ,beni tanıyanlar iyi bilir, profesyonellikte duygusallığa yer yoktur” dedi.
Galatasaray maçı öncesi düzenlediği basın toplantısı ile soruları yanıtlayan Korkmaz, Galatasaray maçına yedeklerle çıkacağı yönündeki eleştiriler üzerine, “Ben takımda asla yedek as futbolcu ayrımı yapmam. Galatasaray’da oynarken de öyle düşünüyordum bugün de öyle. Bir takımda 24-25 futbolcu varsa, tamamı hazır olmak zorunda. Sahaya 11 kişi çıkıyorsanız demek ki tam kadrosunuz ve sahadaki 11 en iyisini yapmak zorunda. Hazırlık kampında takımın başında değildim ve hazırlık maçı yapamadım. Aramıza yeniden katılan arkadaşlar oldu. Hava koşulları nedeniyle hazırlık maçı oynayamıyoruz. Oynamayan arkadaşların performansını maçta görmek istiyorum. Galatasaray maçı bunun için iyi bir fırsat” diye konuştu. Galatasaray maçının kendisi için ayrı bir önemi olduğunu da vurgulayan Korkmaz, “Bülent Korkmaz’ı Bülent Korkmaz yapan Galatasaray’dır. Ama, beni tanıyanlar bu konuda ne düşündüğümü de çok iyi bilir. Profesyonellikte duygulara yer yoktur. Para kazandığım, ekmeğini yediğim yer şuanda Kayseri. Bulunduğum yerin başarısı için elimden geleni yaparım. Galatasaray önünde de iyi oynayıp, iyi mücadele edeceğiz ve sonucu 90 dakikanın sonunda göreceğiz.Biz her zaman olduğu gibi kazanmak için futbol oynayacağız. Fenerbahçe maçının ilk 60 dakikasında sergilediğimiz futbolu bu kez 90 dakikaya yaymaya çalışacağız” diye konuştu.

“LİGDE KALACAĞIMIZA İNANDIĞIM İÇİN GELDİM”

Kayseri Erciyesspor’un yeni transferi solbek Ergün Teber de, takımın ligde kalacağına inandığı için geldiğini söyledi. Sakaryaspor’da kiralık olarak oynayan Kayserisporlu Ergün Teber, “Kayseri Erciyesspor’da oynarken, Kayserispor ilk yarıyı 11 puanla tamamlamıştı ve oraya gitmiştim.
Kayserispor 35 puanla ligde kalmıştı. Şimdi aynı şartlarda Erciyesspor’a döndüm. İnanıylorum ki Erciyesspor’da ligde kalacak” dedi.