Bülent Uygun: Kasımpaşa hak etmiş olduğu galibiyeti aldı

Gaizantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kasımpaşa'nın hak ettiği bir galibiyet aldığını söyledi.

Gaizantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kasımpaşa’nın hak ettiği bir galibiyet aldığını söyledi.

Kasımpaşa’ya 3 – 0 yenilen Gaziantepspor’da teknik direktör Bülent Uygun, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, futbol adına söylenecek çok şeyin olmadığını belirterek, Kasımpaşa’nın lig sıralamasındaki yerini hak ettiğini ilk 20 dakikada attığı 2 golle gösterdiğini dile getirdi.

Bülent Uygun, iki golü yedikten sonra da oyunu değiştirmenin zor olduğunu kaydederek, “İkinci yarıda da ne kadar hamle yaparsak yapalım Kasımpaşa hak etmiş olduğu galibiyeti almış oldu.” dedi.

Futbolcuları Muhammed Demir’in ‘asker kaçağı’ gerekçesiyle bu sabah 5 buçukta gözlem altına alındığını kaydeden Bülent Uygun, profesyonel futbolcuların 33 yaşına tecil hakkının bulunduğunu; ancak bu durum belgesinin kulüpler elinde olduğu için sıkıntılar yaşandığını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekili Hakan Şükür’den bir de ricada bulunan Uygun, “2. Lig’de 3. Lig’de bakaya kalan futbolcur var. Yaş sınırı 35’e çıkarılsın.” şeklinde konuştu.

Bülent Uygun, Gaziantepspor taraftarlarından da özür dileyerek, “Elazığspor maçıyla da tekrar inşallah eski günlerimize döneceğimizi, en azından futbolcuların bunu başarmak zorunda olduğunu biliyorum.” dedi.

Gaziantepsporlu futbolcu Bekir Ozan da söylenecek çok şeyin olmadığını belirterek, şöyle konuştu: “Kötü oyun, kötü skor hep aynı şeyleri konuşuyoruz. Artık sözün bittiği yer; toparlanmamız gerikiyor. İnşallah takımı buradan düzlüğe çıkarırız.”

Kocejevic de oyuna kötü başladıklarını kaydederek, “Kasımpaşa ilk yarım saatte maçı bitirdi. Son üç maçtır kaybediyoruz. Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirerek oynadığımız futbolu geliştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.