Bülent Uygun’a şok suçlama!

Sivasspor basın sözcüsü Fikret Ünsal, Sivasspor'daki bu çöküşün tek sorumlusu Bülent Uygun'un olduğunu ifade etti.

“Takımdaki çöküşün sorumlusu Bülent Uygun’dur” diyen Sivasspor basın sözcüsü Fikret Ünsal, Muhsin Ertuğral’ın da Türk futbolunu tanımadığını kaydetti. Ünsal, yeni transferlerinin ise “kibar” top oynadığını ifade etti..

Geçtiğimiz iki sezon şampiyonluğa oynayan Sivasspor bu performansını mumla ararken, kulüp basın sözcüsü Fikret Ünsal TVNET’e son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eyüp Karakuş’un sunduğu Kemal Belgin’in yorumcu olarak katıldığı FUTBOL MASASI’NA telefon ile bağlanan Ünsal, takımdaki çöküşün sorumlusu olarak eski teknik direktör Bülent Uygun’u gösterdi.

Fikret Ünsal yaptığı açıklamada “Bizim asıl sıkıntımız sezon başında takımın omurgasının bozulmasıdır. Bilica kendisi gitti ama diğer gönderilen oyuncular Tum, Sylla, Mohammed Ali, Balili ve Murat Erdoğan tamamen Bülent hocanın tasarrufudur. Bilica’nın gitmesinden sonra defansın göbeğinde sıkıntı oluşacağı ortada iken elimizdeki Diallo’yu başka bir takıma kiralayan da yine Bülent hocadır. Bülent bu yıl bizi tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı. Takımdaki bu çöküşün sorumlu da O’dur” dedi.

Fikret Ünsal yeni teknik direktör ve yeni transferlerle ilgili de samimi itraflarda bulunarak ”Muhsin Ertuğral çok kıymeli bir hoca ama o da türk futbolunu maalesef tanımıyor ve en büyük eksiği de bu. Kendisinin isteği ile alınan Afrika kökenli Nabil, Lucien, Elrio ve Keita da burayı bilmiyorlar. Saha içinde son derece pasifler. Bu konuyu geçtiğimiz hafta içinde hoca ile da tartıştım. Burası Afrika değil ve biz de Afrika Kupası’nda oynamıyoruz. Orada çok yumuşak futbol oynanırken burada kıran kırana bir mücadele vardır. Sahaya çıkar çatır çatır futbol oynarsın ama şu an biz çok kibar top oynuyoruz. Bunu derhal aşmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Milliyet