Bulgar gümrüğünde skandal!

Milletvekili Budak: "Bulgar gümrüğündeki rüşvet olayını dışişlerine ilettik"

K Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, Bulgar gümrüğündeki rüşvet olaylarını Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e ilettiğini belirterek, “Türkiye’den sonra Bulgaristan’ın da rüşvet operasyonu başlatması sevindirici bir gelişme” dedi.
“Bulgaristan geç kalınmış bir şeyi yaptı” diyen Budak, Kapıkule Sınır Kapısına yönelik “rüşvet” ve “kaçakçılık” operasyonundan sonra Bulgar polisinin de Kaptan Andreova Sınır Kapısı’nda geniş çaplı rüşvet operasyonu düzenlemesinin çok sevindirici olduğunu belirtti. Budak, böylece rüşvetin önüne geçilmiş olunduğunu ifade etti.

Türkiye’ye tatillerini geçirmeye gelen gurbetçilerin en büyük problemlerinin başında Bulgar gümrüğündeki rüşvet olduğunu söyleyen Budak, şunları söyledi: “Bulgar gümrüğü zaten çok yavaş işliyor. Bundan dolayı da özellikle hafta sonları kilometrelerce uzayıp giden TIR kuyrukları oluyor. Yap-işlet-devret modeli ile Kapıkule daha modern bir kapı olacak.”

Bulgar gümrüğündeki rüşvet olaylarını Dışişleri Bakanlığı’na ilettiklerini dikkat çeken Budak, “Yıllardır bu sorunları yaşıyoruz. Bizde bu konuyu kendi Dışişleri Bakanımızı ilettik. Dışişleri Bakanımız ise çözüm noktasında Bulgar yetkilileri ile Sofya’da biraraya geldiler. İnşallah bundan sonra aynı şeyler yaşanmaz. Daha kalıcı ve sağlıklı bir çözüm alınmış olur” dedi.