Buluşma ısrarı başına iş açtı

Bursa'da, bir kadına, buluşma isteğini kadının 4 yaşındaki çocuğunu aracı yaparak ileten sağlık memuru, söz konusu kadının arkadaşları tarafından dövüldü.

Kısa süre önce eşinden boşandığı belirtilen bir çocuk annesi Ş.E, telefonla gelen teklifi reddetti.

İbrahim K., bunun üzerine genç kadının Mollafenari Mahallesi Tuna sokakta bulunan evine giderek, yine telefonla teklifini yineledi. Yeniden olumsuz yanıt alan İbrahim K., bu sefer kadının sokakta oynayan 4 yaşındaki çocuğunu kullandı. K, telefon ile çocuktan annesine kendisiyle buluşmasını söylemesini istedi. Telefonda oğlunun sesini duyan anne çılgına dönerek, telefonla arkadaşı T.A.’dan (32) yardım istedi.

T.A., arkadaşları M.E. (22), G.Ö. (22), A.K. (22), E.B. (22) ve T.B.’yi (25) ile birlikte, İbrahim K.’yi otomobille Teleferik Piknik Alanı’na götürdü. Burada İbrahim K.’yı döven 6 genç olay yerinden ayrıldı. Dövüldüğü ve gasp edildiği iddiasıyla polise başvuran İbrahim K, kendisini döven gençlerden birinin 420 YTL parasını gasp ettiğini de iddia etti.

Polis, Ş.E. isimli kadınla birlikte T.A.,M.E.,G.Ö.,A.K.,E.B. ve T.B. isimli gençleri gözaltına aldı. Ş.E., ifadesi alındıktan sonra savcılığın talimatıyla serbest bırakılırken, diğer şüpheliler hakkında işlem yapıldı. Şüphelilerin emniyette alınan ifadelerinde İbrahim K.’yi otomobille piknik alanına götürüp darp ettiklerini kabul ettikleri, ancak 420 YTL paranın gasp edilmesinin ise iftira olduğunu söyledikleri öğrenildi.

Şahıslar, emniyette ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.