Bumerang İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı

Kırıkkale'de Bumerang İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı.

Kırıkkale’de Bumerang İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı. Açılış törenine katılan Vali Ali Kolat, “Gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır.” dedi.

Vali Kolat, kent merkezinde inşa edilen Bumerang İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin açılışında yaptığı konuşmada, böyle güzel çalışmalara herkesin sıcak baktığını ve destek verdiğini söyledi. Gençlere ve çocuklara sahip çıkmanın, geleceğe sahip çıkmak olduğunu ifade eden Vali Kolat, “Bu yönde hükümetin, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün, Müftülüğün ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın güzel çalışmaları var. Gençliğimize sahip çıkmak, onları hem okulda hem de okul dışında eğitip sahip çıkmak ve gelecekte güzel bir nesle sahip olmak açısından da son derece önemlidir. Bu beyanda bu tür derneklerin, vakıfların yaptığı faaliyetler son derece önem arz etmektedir.” dedi.

Vali Kolat, bu toplumun güzel örf, adet ve inançlarının olduğunu belirterek, “Bu toplum, bu millet inançlarına, örf, adet ve geleneklerini yaşattığı sürece millet ve insan olmanın vasfını taşırlar. Bu anlamda yapılan güzel çalışmalara destek veriyoruz. Bu tür çalışmalar bütün insanları kucaklayıcı çalışmalar olmalıdır. Özellikle mektep, meşrep ve mezhep taassubuna gittiğiniz zaman insanları ötekileştirirsiniz. Biz bütün insanları kucaklayan, bütün insanları yaratılışından dolayı yaratanını seven özelliklerini taşıyan bir milletiz.” diye konuştu.

Kent merkezindeki açılışa, İl Müftüsü Bekir Gerek, Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş ve çok sayıda davetli katıldı.