‘Bunu ben yaptım’ proje yarışması

Giresun Milli Eğitim Müdürü Nazım Elmas'ın teşviki ile hayata geçirilen 'Bunu Ben Yaptım' Proje yarışması tekrar düzenleniyor.

Giresun’da görev yapan öğretmen ve ortaöğrenime devam etmekte olan öğrencileri temel ve uygulamalı bilimlerde çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek amacıyla bir proje yarışması düzenleniyor.

Geçen sene yapılan ve bu sene yeniden hayata geçirilen yarışmada bilimsel gelişmelere katkıda bulunmak amacıyla elektrik, elektronik, bilgisayar, metal işleri, tesviye, muhasebe gibi çeşitli dallarda projeler sunulacak. Jüri değerlendirmesinin ardından en iyi görülen projeye 4 bin 500 YTL değerinde ödül verileceği belirtildi. Geçen sene birici gelen projeye 2 bin 500 YTL ödül verildiği vurgulandı.

Yarışma ile ilgili bilgi veren Giresun Milli Eğitim Müdürü Nazım Elmas, “Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızı kendilerine güven duygularını geliştirmek, ve gelecek günlere ait birikim oluşturmaları amacıyla geçen yıl olduğu gibi ‘Bunu ben yaptım’ projesi yarışması düzenleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

“Bu yarışmayla gençlerimize fırsat vermek ve büyük insanlar olmasına zemin hazırlamak istedik” diyen Milli Eğitim Müdürü Elmas sözlerine şöyle devam etti: “Ezberci bir eğitim değil gerçek ve bilgi ile aktarılan bir hayat gereklidir. Teorinin pratiğe aktarılmasına gençlerimize fırsat verilmelidir. Ve belki bu tür yarışmalarla çocuklarımız bu gün küçük bir buluşun ilk örneklerini verecekler. Onların yaptığı bir çalışma bir başkasına farklı bir fikir vererek onların zihninde bir buluşla toplumun geleceğine ait çok önemli bir alt yapıyı sağlamış olur. Gençlerimiz yeteneklerini icraata dönüştürerek Türk gençliğinin ne kadar büyük maharetlere sahip olduklarını göstermelidirler”

Elmas, Milli eğitime bağlı bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğrencilerinbu yarışmaya katılabileceklerini ifade etti.

Öte yandan geçen sene mobilya ve dekorasyon, biyoloji, fizik, kimya, matematik gibi dallarda düzenlenen yarışmaya 163 proje katıldı. 24 okuldan 146 öğrenci ve 80 öğretmenle, 80 eser inceleme ve değerlendirmeye alındı.