Bunun neresinden tutacağız?

iPhone 4 kullanıcılarının şikayet ettiği anten problemi konu yargıya taşınıyor.

Daha ilk günden anten problemi ile tüketiciyi şaşkına uğratan iPhone 4, resmi tanıtım organizasyonu esnasında, Apple’ın sahiplerinden Steve Jobs lansman yaparken de sinyal arızası yaparak kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Satışı başladıktan sonra da tüketicilerden ardı arkası kesilmeyen “çekiş sinyali” şikayetleri alan Apple’ın yeni gözdesi, en sonunda mahkeme yollarına düştü.

Gelen şikayetler üzerine Steve Jobs çıkıp “Telefonu belli şekilde tutunca sinyal gücünün düştüğü doğrudur. Çözümü çok basit, telefonu öyle değil böyle tutun” diye elle tutulur(!) bir açıklama yapmıştı.

Nedense(!) bu açıklamayı ve çözümü tatmin edici bulmayan tüketici en sonunda dava açmaya karar verdi ve Apple ile AT&T’nin davalı olduğu iPhone 4 ile ilgili ilk resmi dava Maryland’de kayıtlara geçti.

Baltimor eyaleti vatandaşlarından Kevin McCaffrey ve Linda Wrinn’in açtığı dava telefonun satışlarını ne yönde etkileyecek bilinmez ama tüm şikayetlere rağmen iPhone 4 deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satmaya devam ediyor.

HT