Burdur Ticaret Odasi yeni fakülte binasi için ‘Bir tugla da senden’ kampanyasi baslatti

BURDUR - Burdur'da uzun yillardan beri kurulmasi için beklenen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi için artik gün sayiliyor.

YÖK tarafindan onaylanarak Bakanlar Kurulu’nda imzaya açilan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi için kampus alani içine fakülte binalari kurulmasi gerekiyor. Ilk etapta Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi kurulmasi hedefleniyor. Projesi hazirlanan fakülte binasi 3 ayri bölümden olusacak. Yaklasik 3 milyon 500 bin YTL’ye mal olacak binalar için gereken para imece usulü ile toplanacak.

Kampanya baslatan Burdur Ticaret ve Sanayi Odasi, binanin üç bölümünden birinin kaba insaatini üstlendi. Bunun için gereken 400 bin YTL’nin 100 bin YTL’si Oda kasasindan karsilanacak. Baskan ve yönetim kurulu üyeleri de ceplerinden 10’ar bin YTL verecek. Kalan kisim ise Oda üyeleri ve hayirsever vatandaslardan karsilanacak.

Gelen yardimlari bir merkezde toplamak isteyen Ticaret Odasi Yönetim Kurulu, Ziraat Bankasi’ndan hesap açtirdi. Vatandaslarin üniversiteye katki saglamak için Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasi Burdur Merkez Subesi’nde 44492865-5001 nolu hesaba para yatirabilecegini bildiren Baskan Yusuf Keyik, “Ilimizin sosyo-ekonomik gelisimine katki saglayacagina inandigimiz üniversite için tüm vatandaslarimizin destek çikmasi gerekir. Burada okuyan üniversite ögrencilerinin kentimize katkisi ihracattan elde ettigimiz bir yillik gelir ile esit. Yeni üniversite ile daha fazla ögrenci gelecek ve Burdurlular bunun getirdigi nimetlerden yararlanacaklar.” seklinde konustu.

Nimetten önce külfetin de paylasilmasi gerektiginin altini çizen Keyik, baslatilan ‘Üniversite için bir tugla da senden’ kampanyasina tüm Burdurlularin gücünün yettigince katilmasini istedi.