Burdur’da iki ceset bulundu

Burdur'un Ağlasun ilçesinde iki kişi başından vurularak öldürülmüş bir şekilde bulundu. Jandarma olayın bir töre cinayeti olasılığı üzerinde duruyor.

Isparta Antalya karayolu 26’ıncı km’deki ormanlık alanda başlarına birer kurşun sıkılarak öldürülmüş 2 ceset, keçi otlatan çobanlar tarafından bulundu. Çobanlar ilk olarak Çamlıdere muhtarı Süleyman Gültekin’e haber verdi. Muhtar olayı Ağlasun İlçe Jandarmaya bildirdi. Olay yeri inceleme ekipleri erkek cesedin üzerinde kimlik buldu. Kimliğin Karabük doğumlu Ersan Pulant(28)’a ait olduğu belirlendi. Kimlikten hareket eden Jandarma, şahsın babasına ulaştı ve yanındaki kadın cesedin kimliği de tespit edildi. Ersan Pulant’ın eşi Ayşe Pulant olduğu anlaşılan kadının üzerinden herhangi bir kimlik çıkmadı.

Kadın cesedinin üzerinde herhangi bir kimlik çıkmaması, olayı işleyen şahısların arabasında kadına ait çantanın olduğunu ve yanlarında götürdüğü izlenimi bıraktı. Ersan Pulant’ın babası Mehmet Pulant ile telefon görüşmesi yapan Jandarma, Ayşe Pulant’ın Diyarbakır ili Lice ilçesine kayıtlı olduğunu belirledi. Erkek cesedin üzerinden 25 YTL para ile bazı eşyalar çıktı. Her iki cesedin de üzerinden cep telefonu çıkmadığı belirtildi. Olay yerinde MKE yapımı 7.65 mm çapında 5 adet boş kovan bulundu. Ersan Pulant’ın İstanbul’da bir fırında işçi olarak çalıştığı babası tarafından jandarmaya söylendi. Öldürülen şahısların 1,5 yaşında bir çocukları olduğu da tespit edildi. Çocuk, tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Cesetler otopsi yapılmak üzere Antalya Adli tıp kurumuna sevk edildi.