Burdur’da mahzur kalan 4 kişi ve 300 koyun kurtarıldı

Burdur'un Altınyayla ilçesine bağlı Ballık Köyü ile Gölhisar ilçesine bağlı Elmalıyurt köylerinde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 4 kişi ve 300 koyun kurtarıldı.

Köye yönelik hizmet götürme Burdur İl Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar üzerine Gölhisar bakımevi karla mücadele ekibi bir grayder, bir kar makinesi ve servis aracıyla Altınyayla Ballık köyü Kızıl Beli mevkiine ulaştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan çoban Emin Aksoy ve çocuklarına ulaşıldı. Üç gün 90 santimetre kalınlığındaki karda mahsur kalan ve bitkin halde olduğu gözlemlenen çobanlar ile 300 adet koyun kurtarıldı. Çoban Emin Aksoy, “Eğer köy hizmetleri yetişmeseydi kurtulmamız mümkün değildi. Koyunlar ve biz bitkin duruma düştük. Koyunun birini keserek açlığımızı gidermeye çalıştık. Bizi kurtaran ekibe ne kadar teşekkür etsek azdır.Onlardan Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Öte yandan Gölhisar ilçesine bağlı Elmalıyurt köyünde de yine kar nedeniyle Rıza Dirmilli, Enver Dirmilli ve Ali Dirmilli isimli şahısların da kurtarıldığı öğrenildi.