Burdurlular polis tiyatrosu ile hem eğlendi hem öğrendi

Burdur'da tiyatro oyunu sergileyen Ispartalı polisler, gençlere mesajlar verdi. "Hayırsız Evlat" adlı oyunda kötü yaşantının iyi sonuçlarlar doğurmayacağı teması işlendi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Emniyet Amiri Hüseyin Mektepli ve 9 memurun oynadığı tiyatro, Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi’nde sergilendi. Tiyatroyu, Vali Yardımcısı Ferhat Peşin, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, İl Emniyet Müdürü Ekrem Sevindik, Burdur Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan birim amirleri ve memurlar ile Burdurlu vatandaşlar izledi. Yaklaşık bir buçuk saat süren tiyatro oyununda uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıkların zararları ile büyüklere saygısızlığın kötü sonuçları gibi temalar işlendi. ‘Hayırsız Evlat’ isimli oyun, seyircileri bazen eğlendirdi, bazen düşündürdü. Oyunun ilk perdesinde kötü öğrenci rolünü oynayan polisler, bunların geleceğe yansımasını da güzel bir biçimde açıkladı. Kötü arkadaşlar yüzünden okuldan ayrılan bir öğrencinin daha sonra nasıl uyuşturucu ağının içine düştüğünü gözler önüne seren oyuncular, hem polislere hem de vatandaşlara dersler verdi. Ispartalı polisler, oyunun sonunda seyirciden büyük alkış aldı. Yaklaşık 3 aydır bu oyuna hazırlandıklarını açıklayan polisler, 3. oyunlarını Burdur’da sergilemiş oldu.

Tiyatro’nun sonunda Vali Yardımcısı Peşin ve İl Emniyet Müdürü Sevindik, Ispartalı polislere teşekkür çiçeği takdim etti. Polislerin bu tür sosyal faaliyetlerde başarı sergilemesinin sevindirici olduğunu söyleyen Ferhat Peşin, “Polis, sadece toplumun kirli yüzü ile uğraşan kişi değildir. Aksine çeşitli etkinlikler ile kötülüklerden arındıran kişidir.” dedi.