Bursa Büyükşehir Belediyesi çocukları sevindirdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nedeniyle 'Bir Su Masalı, Ferhat ile Şirin' ile 'Sersem Kocanın Kurnaz Karısı' oyunlarını ücretsiz olarak sahneledi.

İlk olarak çocuk ve gençlere yönelik olarak tiyatroya uyarlanan ve beğeni ile izlenen doğu edebiyatının en gözde aşk öykülerinden “Bir Su Masalı, Ferhat ile Şirin” oyunu izleyenleri hem güldürdü, hem düşündürdü. Bencillik yüzünden felakete sürüklenen bir toplumun yaşadığı dramın içinde yer alan Ferhat ile Şirin’in aşk öyküsünü izleyenler oyuncu kadrosunu ayakta alkışladı.

Şehir Tiyatrosu, öğleden sonra da Bursa’da tiyatronun kuruluşunun anlatıldığı ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ oyununu sahneledi. Ulusal egemenliğin yıldönümünde kendi benliğimize sahip çıkmamızın ne kadar önemli olduğunun vurgulandığı oyun, gençlerin yanı sıra veliler tarafından da ilgiyle izlendi.

Tiyatroyu izleyen gençlerden Aslı Yüreklisoy, tiyatroyu çok sevdiğini ancak maddi durumlarının iyi olmadığından dolayı tiyatroya gidemediğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu ve çok cüzi bir fiyatla sahnelediği oyunlar, benim tiyatroya olan hasretimi dindirecek. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” şeklinde duygularını dile getirdi.