‘Bursa Eğitim Günleri’ bu yıl Türkçe branşıyla başladı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen yıl uygulamaya konulan 'Bursa Eğitim Günleri' bu yıl Türkçe branşıyla başladı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen yıl uygulamaya konulan ‘Bursa Eğitim Günleri’ bu yıl Türkçe branşıyla başladı.
Tophane Ortaokulu tarafından hazırlanan ve Bursa’da bulunan ortaokullarda görev yapan Türkçe öğretmenlerinin bir araya geldiği panele Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile çok sayıda öğretmen katıldı.
SIRA EĞİTİMDE KALİTEDE
Son yıllarda eğitime önemli yatırımlar yapıldığı belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Eğitimde çok önemli mesafe aldığımızı hep birlikte söyleyebiliyoruz. Okullarımızın fiziki şartlarının eskiye nazaran daha iyi ve konforlu olduğunu görüyoruz. Bursa’da sınıf mevcutlarımız 34’ler civarında. Artık sıra eğitimde kalitenin artırılmasına geldi. Fiziki altyapıda gösterdiğimiz başarıyı eğitimdeki kalitede de sağlamalıyız. Bu ilin Valisi olarak, il milli eğitim müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve hatta veliler olarak, eğitim tüm paydaşları olarak eğitimde kaliteye odaklanmak zorundayız” dedi.

Kaliteli eğitim için eğitim tüm paydaşlarıyla birlikte seferberlik ilan edilmesi gerektiğini vurgulayan Karaloğlu, bu konuda öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyledi.

Eğitim günleri ile aynı branş öğretmenlerini bir araya getirdiklerini anlatan İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise, “Öğretmenlik mesleği sadece 15 saat derse girmek değildir. Öğretmenlik mesleği 15 saat ders için en az 30 saat hazırlık isteyen bir meslektir” dedi.

Konuşmaların ardından, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın sunumuyla başlayan programa, konuşmacı olarak Tophane Ortaokulu Türkçe öğretmeni Süeda Gözüuğurlu, Prof. Doç. Dr. Mustafa Cemiloğlu, Yrd. Doç. Dr. Erol Ogur ve Klinik Psikolog Yalçın Kireççi katıldı.