Bursa Galatasaray maçına hazır

Süper Lig takımlarından Bursaspor, yeni sezon öncesi 3. etap hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor.

Sabah yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan Ömer Aysan Barış, Egemen Korkmaz, Fatih Serkan Kurtuluş ve bademcik enfeksiyonu geçiren Ömer Kaplan düz koşu yaparak katılırken, arka adelesinde sertleşme bulunan Mehmet Yılmaz yürüyüş yaptı.
Teknik Direktör Raşit Çetiner gözetiminde yapılan antrenman, el topu, dar alanda pas pres çalışması ve son olarak da minyatür kale turnuvası yapıldı. Minyatür kale turnuvada Çetiner, Pancu, İbrahim, Bekir Ozan ve Frasineanu’dan oluşan ekip şampiyon oldu. Bursaspor akşam saatlerinde yapacağı antrenman ile günü tamamlayacak.

Öte yandan antrenman yeşil beyazlı takımın genç oyuncusu Burak Akdiş ve Ömer Erdoğan basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Baba olan Burak Akdiş yaptığı açıklamada, “İlk oğlumda babalık duygusunu tam olarak tadamamıştım, çünkü biz de çocuk gibiydik. Ama bu kez farklı oldu. Baba olmak çok güzel bir şey. Önemli olan hayırlı bir evlat olması.” dedi. Nevşehir kampındaki hazırlık maçlarını ve antrenmanların çok iyi geçtiğini belirten Akdiş, “Kendimizi ve ileri görme açısından yararlı maçlar oynadık. Kamp dönemi bizim açımızdan olumlu geçti. Lige az bir süre kaldı ve buradaki çalışmalarımızla performansımızı ikiye katlayıp, lige hazır bir halde girmek istiyoruz. Takımın durumu her geçen gün iyiye doğru gidiyor. Geçen sezon takımdan ayrılan arkadaşlarımızla çok iyi bir diyaloğumuz oldu. Gol bölgelerinde bana çok yardımcı oldular. Bu sezonda Bursaspor`un başarısı için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Ömer Eroğan ise çok iyi çalıştıklarını ve sezona iyi başlamak istediklerini söyledi.