Bursa-İstanbul arası bir saat 15 dakika

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeni hazırladıkları Mudanya-İstanbul hızlı feribot seferi projesi ile Bursa-İstanbul arasını bir saat 15 dakikaya indireceklerini söyledi.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kongreye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Mustafa Dündar, Şevket Orhan, Zafer Hıdıroğlu, M.Emin Tutan, Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu ve partililer katıldı.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Burhan Alıcı, 3 Kasım seçimlerinde halkın ülkeye büyük bir değişim getirdiğini belirterek, “28 Mart seçimlerinde de Belediyeleri Ak ellere teslim ettiler. Büyük bir sorumluluğu da sırtımıza yüklediler. Bizler de bu yükü taşımaya çalışıyoruz” dedi.

Genel kurulda konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, 3 Kasım’dan önce Türkiye’nin hangi zor şartlardan geçtiğini, kriz üstüne krizler yaşadığını, umutların kalmadığı bir dönemi yaşadığını herkesin çok iyi bildiğini kaydetti. AK Parti’nin kurulmasının ardından kısa bir süre sonra büyük bir destekle iktidara geldiğini hatırlatan Bakan Yıldırım, “Bu zafer, Demokrat Parti iktidarından sonra en önemli sivil demokrasi zaferidir. Tek başına iş başına dedik. Bu ülkenin çözülmesi gereken birikmiş sorunları vardı. Eskiden borç verenler şartları koyuyordu, şimdi biz koyuyoruz. Ekonomik iyileşme için tek başına iktidar yetmez. Ürettiğimizi daha fazla satmalı, istihdam yaratmamız gerekiyor” diye konuştu.

3 yıllık AK Parti iktidarı dönemde yapılan özelleştirmenin yarısının dahi 15 yılda yapılamadığına işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu: “Benim bakanlığım dönemimde 15 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. İş yapanlar ile laf yapanları millet zaten biliyor. İşte bölünmüş yollar, işte Bursa çevre yolu. Havayolları ile seyahat etmek lüks olmaktan çıktı, 200 milyon liralık uçak biletini 55 milyona indirdik. Denizcilik hep unutuldu. Denizcilikle ilgili sessiz devrim gerçekleştirdik. Yakında sefere koyacağımız Mudanya-İstanbul hızlı feribot seferleri ile Bursa-İstanbul arasını bir hayli kısaltacağız. Bu proje ile Bursa -İstanbul arasını bir saat 15 dakiya indireceğiz. Bunun için gerekli çalışmalar yapılıyor. Yapacaklarımızı değil, yaptıklarımızı anlatıyoruz.”