Bursa Kitap Fuarı’na yoğun ilgi

TÜYAP Fuarcılık tarafından Bursa'da açılan '4. Kitap Fuarı'na Bursalı kitap severler yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Niyazi Pakyürek, CHP İl Başkanı Abdullah Özer ve yazarların açılışını yaptığı kitap fuarına kitap severler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 170 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda, konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 65 kültür ve edebiyat etkinliğinde 147 yazar ve sanatçı, bilim adamı, gazeteci ve politikacı konuşmacı olarak yer alacak. Yaklaşık 500 yazar, okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak. Fuarın ilk gün konuğu Kaynak Yayınları yazarlarında Mehmet Erdoğan, okurlarıyla sohbet etti ve kitaplarını imzaladı. Doğan Hızlan ve Metal Fırtına yazarı Orkun Uçar da, fuarın ilk günkü konukları arasına yer aldı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Okur ve Yazar Buluşmaları’nda kitap severler, Yavuz Bahadıroğlu, İnci Aral, Oya Baydar, Doğan Cüceloğlu, Ece Temelkuran, Meltem Arıkan, İpek Ongun ve Turgut Özakman gibi yazarlarla görüşebilecekler. Bununla birlikte çocuklara yönelik okuma saati etkinlikleri de fuarda yer alacak. Fuarda birinci günden itibaren çeşitli sergiler de kitapseverlerle buluşacak.

İlk gün Bursalılar’ın yoğun ilgisi ile karşılaşan yayınevleri, gösterilen ilgiden mumnun olduklarını söyledi. Yeşilırmak Dersanesi Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kızılkaya, standlarına gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, bu tür fuarların daha sık yapılması gerektiğini ifade etti.

Zaman Kitap’tan Mikail Dal da, ilk gün olmasına rağmen kitapseverlerin gösterdiği ilginin çok iyi olduğunu kaydetti. Dal, yüzde 50’ye varan indirimler yaptırlarını ve ilginin daha iyi olacağını umduklarını bildirdi.

Fuara gelen kimi kitapsevereler ise kitap fiyatlarını yüksek bulurken, kimileri ucuz buldu. Kitapseverler istedikleri kitapları bulmakta zorlanmadıklarını belirtti.

Girişlerin ücretsiz olduğu fuar, 12 Mart’a kadar, 11.00-20.00 saatleri arasında ve 12 Mart’ta ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.