Bursa’da kongre üyeleri Başkan Şahin’i bilgilendirdi

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya ile üyeler Atilla Tatveren, Burhan Vatan ve Galip Sakder, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i Heykel Tarihi Bina'da ziyaret etti.

Bursaspor’un mayıs ayında yapılacak seçimler öncesi yapılan hazırlıklar hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’e bilgi veren Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya, “Bursaspor hepimizin. Bu güzel şehirde yaşayan milletvekili, başkanı, işadamı, memuru, işçisi ve öğrencisiyle herkesin sahip çıktığı Bursaspor, iki yıllık misafir olarak geldiği 2. Ligden bu yıl el birliği ile yeniden 1. Lige çıktı diyebiliriz” dedi.

Divan Başkanı Şankaya, Bursaspor’un aynı zamanda şehirdeki birlik ve beraberliğinde adeta sembolü olduğunu belirterek, “Herkesi bir çatı altında topladı. 2 yıl içerisinde yeniden bir takım olmayı öğrendik. Umarım bu bize ve gelecekte Bursaspor’a yönetici ve başkan olacak insanlara da iyi bir ders olur” diye konuştu.

Konuşmasına Bursaspor’a uzun yıllar hizmet eden Başkanlık ve Divan Kurulu Başkanlığı yapan ve aynı zamanda Onursal Başkanı olan merhum işadamı Şükrü Şankaya’yı anarak başlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, “Şükrü amca Bursaspor’un gerçek emekçisidir. Bursalıyım diyen herkesin Şükrü Şankaya’yı unutması mümkün değil” dedi.

Mayıs ayında gerçekleşecek kongrenin tüm Bursa’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Şahin, “Bursaspor gibi köklü bir kulüpte başkan adaylarının en az bir hafta öncesinden belirlenip neler yapacaklarını kamuoyu ile paylaşması gerek” şeklinde konuştu.

Özlenen Bursaspor’a kavuşmanın heyecanı içinde olduğunu söyleyen Şahin, “Bursaspor’un hedefleri artık daha büyük. Mayıs ayında başkanlığa aday olacak kişinin 1. Lig’de nasıl kalırımın değil ilk beşe nasıl kalırımın hesabını yapması gerekir. Bu sorumluluk bilinci içerisinde Bursa’yı yöneten biz idarecilere ne görev düşerse yapmaya hazırız” diye konuştu.