Bursagaz’a ‘Bulut Servisi Müşterisi’ ödülü

Teknolojik gelişmeleri yakından takip edip iş süreçlerinde kullanan EWE AG'nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, Avrupa Bulut Ödülleri kapsamında bulut bilişim alanında Türkiye'de ilk kez verilen ödülün sahibi oldu.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip edip iş süreçlerinde kullanan EWE AG’nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, Avrupa Bulut Ödülleri kapsamında bulut bilişim alanında Türkiye’de ilk kez verilen ödülün sahibi oldu.

Avrupa’daki en büyük ve en prestijli bulut bilişim ödülü olan Euro Cloud’un Türkiye temsilcisi olarak faaliyet gösteren Türkiye Bulut Ödülleri, ilk yılında 15 firmayı bulut bilişim alanındaki çalışmaları dolayısıyla ödüllendirdi. Bursagaz, Bulut Servisi Müşterisi kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Bursagaz Bilişim Teknolojileri Müdürü Mehmet Sami Ensari, teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve yeni yapılandırmaları sürekli kendi gündemlerinde tuttuklarını dile getirdi.

‘Kendi Bulutunu Oluştur’ ve ‘Ortak Akıl Ortak Hedef’ düşüncesiyle Zirve Projesi’ne başladıklarını aktaran Ensari, “Proje sonucunda CRM altyapısı, Opentext entegrasyonu, çıktı optimizasyonu, data kalitesi, EFKS ve e-fatura, online sayaç okuma, SAP GIS entegrasyonu, gibi projelerin neticesinde işletme bakım maliyetlerinde azalma sağlandı ve NVI entegrasyonu tek bir buluttan yapılmaya başlandı.” dedi.

Ensari, firmaların, bilgi teknolojileri altyapısını yönetmek, aynı zamanda yüksek performansta çalışmasını sağlamak ve iş maliyetlerini aşağıda tutmak için her sene daha fazla yatırım yapmak durumunda kaldıklarının altını çizdi.

Ensari, konsolidasyon projesi ile birlikte hem bilişim teknolojileri altyapısını verimli kullanmak, hem de performansı etkinleştirmeyi ve kaynak yönetimini güçlendirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.