Bursalı taraftarlar serbest!

Mahkemeye sevk edilen 3'ü 18 yaşından küçük 5 taraftar serbest bırakıldı.

Turkcell Süper Lig’de İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a 2-1 yenilen lider Bursaspor’un Bursa’ya dönüş yolu üzerindeki Kocaeli’de olay çıkararak benzin istasyonu çalışanının bıçaklanarak yaralandığı olayla ilgili mahkemeye sevk edilen 3’ü 18 yaşından küçük 5 taraftar serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, dün maç için Bursa’dan otomobil, minibüs ve otobüslerle İstanbul’a giderek, gece Bursa’ya dönerken D-100 kara yolu kenarındaki bazı dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarında taşkınlık yapan İ.Ç. (26), S.S.(18), Y.Ç.(17), E.K. (16) ve İ.A. (17) emniyetteki işlemlerinin ardından Körfez Adliyesi’ne sevk edildi.

Taraftarlar, çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Maç için Bursa’dan otomobil, minibüs ve otobüslerle İstanbul’a giden çok sayıda taraftarın bir bölümü, gece Bursa’ya dönerken D-100 kara yolu kenarındaki bazı dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarında taşkınlık yapmıştı.

Körfez ilçesi Hereke Mahallesi’nde bir benzin istasyonun çalışanı Ramazan Erman ile tartışan bir grup taraftar da Erman’ı kalçasından bıçaklayarak yaralamış ve taş atarak benzin istasyonunun camlarını kırmıştı.

Erman, 112 Acil Sağlık ekiplerince olay yerinde tedavi edilmişti.

Taşkınlıkla ilgili 3’ü 18 yaşından küçük toplam 5 taraftar polis ekiplerince yakalanmış, olayın ardından geçiş güzergahında güvenlik önlemini artıran polis ekipleri, taraftar kafilesini taşıyan araçların yolda duraklamasına izin vermemişti.