BursaRay’ın C etabı için ilk adım atıldı

BursaRay'ı şehrin tamamına yaymak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, B Etabı çalışmaları hızla devam ederken, C Etabı için de bugün ilk adımı attı.

AK Parti’li Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Recai Ekmekçi ve Mustafa Altın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Heykel tarihi binada gerçekleşen oturumda BursaRay’ı Uludağ Üniversitesi’ne götürecek ‘BursaRay C Etabı’ için Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’e borçlanma yetkisi verilmesi için önerge verdi. Meclis Başkanvekili Fahreddin Yıldırım’ın yönettiği oturumda, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin tamamı 8 kilometre uzunluğundaki ‘BursaRay C Etabı’ için Başkan Hikmet Şahin’e borçlanma yetkisi verdi. 30 yeni vagonun da alınacağı ‘BursaRay C Etabı’ yaklaşık 111 milyon Euro’ya inşa edilecek.

Bu arada Meclis Başkanvekili Fahreddin Yıldırım, AK Parti Grup Başkan Vekili Bursa Milletvekili Faruk Çelik’e yapılan saldırıyı kınayarak, “Bursa’nın sorunlarını çözmek için fedakârca çalışan AK Parti Grup Başkan Vekili Bursa Milletvekili Faruk Çelik’e yapılan çirkin saldırıyı Büyükşehir Belediye Meclisi olarak kınıyor ve kendisine acil şifalar diliyoruz” dedi.