Bursaspor büyük düşünüyor

Bursaspor yönetimi ve teknik heyeti, gelecek sezon zirve yarışında olmayı hedefliyor.

Bursaspor yönetimi ve teknik heyetinin, gelecek sezon Turkcell Süper Lig’de zirve yarışında olmayı hedeflediği bildirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Bursa Valisi Şahabettin Harput’un öncülüğünde, yeşil-beyazlı kulübün 20 milyon YTL’ye yakın borcunun kapatılması için başlatılan ”yardım kampanyası” sonrası, Bursaspor cephesinden ”şampiyonluk” sesleri yükselmeye başladı.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zirveye oynayan bir takım oluşturmanın sanıldığı kadar zor olmadığını, ancak bunun için camiada herkesin ortak bir noktada birleşmesi gerektiğini söyledi.

Ligde iyi bir durumda olmamalarına karşın, içerdeki her maçta ortalama 15 bin taraftar karşısında oynadıklarını anımsatan Aybaba, ”Bursaspor ekonomisi, altyapısı ve taraftar potansiyeliyle Türkiye’de futbol dendiğinde ilk akla gelen 5 kulüp arasında yer almalı” dedi.

Aybaba, arzulanan başarının bir yıl sonra yakalanmasının ”hayal” olmadığını dile getirerek, şöyle devam etti:

”Biz gelecek sezon şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturabiliriz. Eğer takım taraftarın önünde giderse bu taraftar da onu başarıya doğru iter. Bursaspor takımı hep taraftarının gerisinde, baskı altında kalmış. Gol yediğinde takımın temposu düşüyor. Yani takım hep önde gitmesi lazım. Biz bunun gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Önümüzdeki sezon zirve yarışında olacak bir Bursaspor için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Ben geçen gün gelecek sezon için bir oyuncu izlemeye gittim. 15-20 gün içinde antrenör arkadaşları oyuncu izlemeleri için çeşitli ülkelere göndereceğiz.”

Bursaspor takımını zor bir dönemde devraldığını, daha sonra takımın kendi kişiliğini, karakterini ve futbol anlayışını sahaya yansıtması konusunda da problemler yaşadığını ifade eden Aybaba, çalışmalarının karşılığını görmeye başladığını ve hayli mesafe aldıklarını vurguladı.