Bursaspor şirket kuruyor

Turkcell Süper Lig takımlarından Bursaspor, Kulübe gelir getirmek amacıyla, "Bursaspor Sportif A.Ş." isimli bir şirket kuruyor.

Bursaspor Hukuk İşleri Sorumlusu Avukat Hakan Öztürk, konuyla alakalı Atatürk Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Avukat Öztürk, Sportif A.Ş’nin çalışmalarının devam ettiğini ve 3 ay içinde hayata geçeceğini belirterek, ”Bursaspor Sportif A.Ş’ye kulübe kalıcı gelir getirecek aktivitelerin önünü açmak için yöneldik” diye konuştu.

Bursaspor Sportif A.Ş dışında, diğer kulüplerdeki gibi başka şirketleşme çalışması içine girmeyeceklerini belirten Öztürk, futbolcu alım satımı ile hediyelik eşya satışlarının tek çatı altında yapılacağını kaydetti.

Bursaspor Sportif A.Ş’nin hisselerinin yüzde 99’unun üyelere, yüzde 1’inin de sembolik olarak o dönemde görevde olan yöneticilere paylaştırılması yönünde görüş birliğine vardıklarını vurgulayan Öztürk, ”Yönetimler değişince, hisseler de el değiştirecek. Bu konuda birçok şirket sözleşmesini inceliyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Bursaspor Sportif A.Ş 3 ay içinde hayata geçecek. Bursaspor Sportif A.Ş’ye kulübe kalıcı gelir getirecek aktivitelerin önünü açmak için yöneldik” dedi.

Kulüpler Birliği Sportif A.Ş’ye, katılım ücretinin 100 bin YTL olması ve ürünlerin Kulüpler Birliği’nin İstanbul’daki mağazasında satılmasıyla yeterli gelir kazanacaklarını düşünmedikleri için yönetim kurulu olarak üye olmama kararı aldıklarını dile getiren Öztürk, Bursaspor’un ürünlerini ilçelerde de isim hakkı vererek satışından daha fazla gelir elde edecekleri görüşünde olduklarını belirtti.

Kulübe yönelik açılan davalar hakkında da bilgi veren Öztürk, göreve geldiklerinde Bursaspor aleyhine açılan 30 kadar dava olduğunu, 1 yıllık süreç içinde gerek hukuksal olarak sonuçlandırarak gerekse uzlaşarak dava sayısını 4’e düşürmeyi başardıklarını söyledi.

Öztürk, Bursa Atatürk Stadındaki büfelerle ilgili önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacaklarını, 40 bin YTL taban fiyat ve kapalı zarf usulüyle yapılacak ihalede en yüksek teklifi veren 2 firmayla açık artırmaya gideceklerini kaydetti.

Kombine bilet satışlarına da değinen Öztürk, VIP ve maraton tribün biletlerinin büyük bölümünün satıldığını bildirdi.