Bursaspor taraftarları tribünleri doldurdu

Bursaspor taraftarları, ligin ikinci haftasında Galatasaray ile oynanan zorlu maçta takımlarını yalnız bırakmadı.

Bursaspor taraftarları, ligin ikinci haftasında Galatasaray ile oynanan zorlu maçta takımlarını yalnız bırakmadı. Atatürk Stadı’nı dolduran taraftarlar, tezahüratlarıyla takımlarını ateşlemeye çalıştı.

    Geçtiğimiz sezon tribünleri gelmeyen Bursaspor taraftarları, yeni sezonun evindeki ilk maçında takımlarının yanında yer aldı. Maçın başlamasına saatler kala stada gelen taraftarlar, takımlarının ısınmak için sahaya çıkmasıyla coşkuyu zirveye taşıdı. Futbolcuları tek ter tribüne çağırarak alkışlayan yeşil-beyazlılar, tezahüratları ve ünlü atkı şovlarıyla görsel bir şölen oluşturdu.

    Galatasaray taraftarları ise kendilerine ayrılan bölümü tamamen doldurdu. Futbolcuları tek tek tribüne çağıran sarı-kırmızı taraftarlar, alkışlayarak oyuncuları maça motive etti. Sarı kırmızılı taraftarlar, maç boyunca da hiç durmadan takımlarını destekledi.

    Galatasaray’da transfer dedikoduları hiç bitmeyen Burak Yılmaz ilk 11’de maça başladı. Sakat olan Semih’in yerine ise defansta Gökhan Zan görev aldı.

    Bursaspor’da ise Teknik Direktör Christoph Daum, Serdar Aziz’in sakatlanması nedeniyle, UEFA Avrupa maçı ile ligin ilk karşılaşmasında yaptığı hatalar nedeniyle taraftarın tepkisini teken İbrahim Öztürk’e, zorlu maçta da görev verdi.

    MISIR VE SURİYE UNUTULMADI
    Bursaspor taraftarları, Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamları açtıkları pankartlarla hatırlatarak, tepkisini gösterdi. Teksas tribünlerinde “Zulüm rıza zulümdür”, “Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma, Allah onları korkudan gözleri dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor” yazılı pankartların açılması dikkat çekti.