Bursaspor’a İran’dan kardeş

İran'ın Huzistan Eyaleti Valisi Seyed Jafer Hijazi, Türkiye liglerini yakından takip ettiklerini belirterek, kendi şehirlerinin takımı olan Foolad Khuzestan ile Bursaspor'u kardeş takım olarak görmek istediklerini söyledi.

Bazı iş adamlarıyla birlikte Türkiye-İran arasındaki ekonomik iş birliğinin artırılması amacıyla Bursa’ya gelen Huzistan Eyaleti Valisi Seyed Jafer Hijazi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti.

İranlı heyete kentin tek takımı olan Bursaspor’un başarılarından söz eden Altepe, yeşil-beyazlı ekibin süper ligde zirveyi hedefleyen bir kulüp olduğunu belirtti.

Altepe, Bursaspor’un Türkiye’nin en büyük şehir takımı olduğunu ifade ederek, Bursaspor’un çok güçlü bir altyapıya sahip olduğunu ve muhteşem taraftar desteğiyle bu yıl Avrupa kupalarında oynamayı hedeflediğini dile getirdi.

Huzistan Eyaleti Valisi Hijazi de Bursaspor ile kendi şehirlerinin futbol takımı olan ve İran Premier Ligi’nde oynayan Foolad Khuzestan takımını kardeş yapmak istediklerini belirterek, bununla ilgili çalışma başlatacaklarını kaydetti.