Bursasporlu işadamlarından takıma destek çağrısı

Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği (BURSİAD) Başkanı Turgut Topçu, son günlerde Bursaspor'un aldığı saha sonuçları üzerine taraftarlara 'destek olun' çağrısı yaptı.

Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği (BURSİAD) Başkanı Turgut Topçu, son günlerde Bursaspor’un aldığı saha sonuçları üzerine taraftarlara ‘destek olun’ çağrısı yaptı. Bursaspor’un son 3 yılda çok büyük başarılara imza attığını hatırlatan Topçu, bu süreçte takımın zaman zaman inişli çıkışlı grafik çizebileceğini, başarıda en önemli unsur olan istikrarın mutlaka korunması gerektiğini söyledi.
        BURSİAD Başkanı Turgut Topçu, ‘Şike Soruşturması’ sebebiyle sancılı başlayan Süper Toto Süper Lig’de 10 haftanın geride kaldığını, bu periyot sonunda yeşil beyazlıların ligde 12’inci sırada yer aldığını kaydetti. Taraftarların son 3 yıl içerisinde biri şampiyonluk olmak üzere Bursaspor’un başarılarına tanıklık ettiğini dile getiren Topçu, takımın sıralamadaki yeni yerini taraftarların yadırgadığını söyledi. Taraftarın takımının başarılı sonuçlar almasını beklemesinin çok doğal olduğunu; ancak başarının birçok etkenin bir araya gelmesiyle mümkün olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Turgut Topçu, “Bursaspor başarılı bir teknik direktöre ve yetenekli futbolculara sahip. Kuşkusuz tüm kulüplerde olduğu gibi Bursaspor’un da eksik yönleri olabilir. Teknik kadronun da bu eksiklikleri gidermek için çalıştığına yürekten inanıyoruz. Unutmamak gerekir ki, daha büyük başarılar, daha büyük imkanlarla oluşturulabiliyor.” dedi.

        ‘DUYGUSAL VE YIKICI ELEŞTİRİLERDEN KAÇINILMALI’
        Zaman zaman çok sert eleştiriler yapıldığını vurgulayan BURSİAD Başkanı Topçu, “Sert eleştiri de yapılabilir. Ama önemli olan bu eleştirileri yaparken duygusal derecesi yüksek eleştiriler yapılmamalı. Birkaç maçın sonucuna bağlı yıkıcı eleştirilerin yapılması Bursaspor’a zarar verebilir.” diye konuştu.
        Sağlıklı ve iyi işleyen bir kulüp organizasyonunun kısa dönemli saha sonuçlarından çok daha önemli olduğunun altını çizen Turgut Topçu, “Başarısız saha sonuçlarını kısa sürede başarıya dönüştürebilirsiniz; ama kötü bir organizasyonu kısa sürede toparlamak ne yazık ki mümkün olmuyor. Bu sürecin istikrarlı biçimde ilerletilmesi kanımca kısa dönemli saha sonuçlarından çok daha önemli.” diye konuştu.
        Bursaspor’un çok daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inandıklarını kaydeden Turgut Topçu, her zaman büyük fotoğrafı görmenin ve istikrarı korumanın önemli olduğunu vurguladı, taraftarlara takımlarını desteklemeye devam etmeleri çağrısında bulundu.