Bursa’yi marka sehir yapacagiz destek verin

BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi Baskani Hikmet Sahin, Bursa'yi marka sehir yapmaya çalistiklarini belirterek, bunun için basta isadamlari olmak üzere toplumun her kesiminden destek istedi.

Zabita Müdürlügü ziyareti sirasinda konusan Sahin, zabitaligin bayram, tatil, gece ve gündüz demeden çalisilan ender mesleklerden biri oldugunu ifade ederek; “Halkin sagligi ve güvenligi için gece ve gündüz, bayram ve tatil demeden çalisiyorsunuz. Sizlerin rahat çalismaniz ve halkimiza daha iyi hizmet vermeniz için göreve geldikten sonra teknolojik donanim ile araç gereksinimlerinizi giderdik. Bundan sonra da ihtiyaç olmasi durumunda, modern bir sekilde hizmet vermeniz için her türlü ihtiyacinizi karsilamaya haziriz” seklinde konusurken, Büyüksehir Belediyesi Zabita Müdürü Hüseyin Koçak’a zabita çalisanlari adina tesekkür etti.
Sahin, zabitadan sonra bayram tatiline ragmen 24 saat görev yapan Zafer Itfaiyesi’ndeki itfaiyecilerle bayramlasti. Itfaiyecilerin vatandaslari kurtarmak için kendi hayatlarini hiçe sayarak atese attigina dikkat çeken Baskan Sahin, “Dünyanin en zor ve kutsal mesleklerinden birini yapiyorsunuz. Bizler evlerimizde gönül rahatligi ile uyurken, sizler 24 saat görev basinda halkin can ve mal güvenligi için bekliyorsunuz. Sizlerin bu vazifenizde daha iyi çalismaniz ve halkimiza daha iyi hizmet vermeniz için teknolojik donaniminizi bayramdan sonra artiracagiz. Yeni cihaz ve çagdas itfaiye ekipmanlariyla Bursa Itfaiyesi’ni güçlendirecegiz” dedi.

Sahin, yangin gözetleme kulesi olarak yapilan Tophane Saat Kulesi’ni de onardiklarini bildirdi. Baskan Sahin, itfaiye çalisanlariyla da tek tek bayramlasti. Itfaiye Daire Baskani Orhan Dogan bugüne kadar hiçbir belediye baskanindan görmedikleri ilgiyi Baskan Sahin’den gördüklerini ifade ederek, “Bazi belediye baskanlari bayramlarda ziyaretimize bile gelmiyordu. Ancak Baskanimiz Hikmet Sahin, sadece bayramlarda degil, hiç beklemedigimiz anlarda da bizi ziyarete gelerek, sikintilarimizi dinliyor, dertlerimize ortak oluyor. Bundan dolayi Bursa çok sansli bir dönem yasiyor” dedi.

Baskan Hikmet Sahin, ayrica Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Bursa Subesi’nin de bayramlasmasina katildi. MÜSIAD Bursa Il Baskani Ahmet Özkul, Sahin’in göreve geldigi günden bu yana Bursa’nin vizyonunu degistiren projelere imza attigini vurguladi. Büyüksehir Belediye Baskani Hikmet Sahin de, burada yaptigi konusmada ise, göreve gelirken ‘Marka bir kent Bursa’ sözü verdiklerini hatirlatarak, bunun için basta isadamlari olmak üzere toplumun bütün kesimlerinden destek istedi. Göreve geldikleri günden bu yana verdikleri sözleri birer birer yerine getirdiklerinin altini çizen Sahin, “Bizim yapmak istedigimiz belli. Bursa’nin marka kent olmasini istiyoruz. Bunun için yillardir çözümlenemeyen sikintilara el attik. Bundan sonra da çagdas, modern, alamadigi hizmetleri alabilen bir yönetim anlayisi ile Bursa’nin marka kent olmasini saglayacagiz. Bunun için herkesin ve her kesimin destegini bekliyoruz” dedi.