BUSİAD’ın ödülleri sahiplerini buldu

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından düzenlenen 'Tekstil Tasarımları Desen Yarışması' sonuçları bellli oldu.

BUSİAD Başkan Vekili Arif Özer, yedincisi düzenlenen yarışmanın bu yılki temasının ‘Etnik Desenlerin Yorumlanması’ olarak belirlendiğini söyledi. Yarışmada, ülke çapında konu ile ilgili üniversite, yüksekokul ve meslek okullarından 145 yarışmacının eserlerinin yer aldığını kaydeden Özer, ödülün, dereceye girenlerin kariyerinde önemli rolü olduğunu kaydetti.

Arif Özer, 2005 yılında kotaların kalkması ve ‘Çin gerçeği’nin ortaya çıkmasıyla, Türkiye’de tekstil sektörünün büyük değişim içine girdiğini belirterek; “Çin’deki girdi maliyetleri çok düşük. Türkiye’nin bu konuda bir şeyler yapması lazım. Kaliteli okullarda tasarım eğitiminde çok geç kaldık. Türk tekstili, tasarımıyla bir yere gelebilir” dedi.

Konuşmanın ardından sonuçları açıklanan yarışmada birinciliği kazanan Müşerref Sümer’e 1.500, ikinciliği kazanan Öznur Gençdoğuş’a 1.000, üçüncülüğü kazanan Seda Aksu’ya 750 YTL ve eserleri mansiyona değer görülen Hatice Tümtürk ve Cansu Çoker’e 250’şer YTL para ödülü verildi.